Reklama

Reklama

Reklama

​Karolina Brzuszczyńska z „Top Model” straciła brata. Nie zdążyła go uratować

Karolina Brzuszczyńska (28 l.), znana z castingu do 9 edycji programu „Top Model”, przez miniony rok toczyła zaciętą walkę o życie brata, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę limfatyczną. Zbierała pieniądze na jego leczenie, niestety, nie zdążyła… Pożegnała go we wzruszającym wpisie.

Karolina Brzuszczyńska zasłynęła tym, że wraz ze swoją życiową partnerką, Agnieszką Skrzeczkowską zgłosiła się na casting do 9. edycji „Top Model”. Tym samym stały się pierwszą parą jednopłciową, która, nie ukrywając swojej orientacji, postanowiła walczyć o miejsce w domu modelek i modelek. Udało się połowicznie, bo jury przepuściło tylko Agnieszkę. 

Reklama

Chociaż nie zagrzała miejsca w programie zbyt długo, zresztą od początku było jasne, że do kariery w modelingu brakuje jej dobrych paru centymetrów wzrostu, jednak ona i Karoliny uzyskały rozpoznawalność wystarczającą do realizacji kilku planów biznesowych. Dziewczyny prowadzą wspólnie na YouTube kanał „Power Girls”,  zaciągnęły wspólny kredyt na mieszkanie i wydały książkę „Lesby”, opowiadającą o życiu osób LGBT w Polsce. 

Brzuszczyńska zbierała pieniądze na leczenie brata

Niestety, kiedy już wydawało się, że wszystko dobrze się układa, na rodzinę Brzuszczyńskich spadł druzgocący cios.  Brat Karoliny, honorowy krwiodawca, podczas rutynowego badania krwi, usłyszał straszliwą diagnozę. Jak ujawniła Brzuszczyńska na Instagramie: 

Ostra białaczka limfoblastyczna jest nowotworem do którego powstania dochodzi z wyniku uszkodzenia DNA w komórce szpiku. W rezultacie zmienione nowotworowo komórki przedostają się do krwi. W przypadku ostrej białaczki rokowania są dużo gorsze niż w przypadku przewlekłej. 

Wstępny koszt leczenia został oszacowany na 1,5 miliona złotych. Karolina nie zdążyła pomóc bratu. W poniedziałek poinformowała na Instagramie o jego śmierci. Pożegnała go wzruszającym wpisem:

Na koniec wpisu Brzuszczyńska zawiadomiła darczyńców, że pieniądze zebrane na leczenie jej brata zostaną przekazane innym potrzebującym. 

Zobacz też:

Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska chcą mieć dziecko. Wszystko zaplanowały


Brat uczestniczki „Top Model” walczy o życie. „Zawsze wszystkim pomagał”

Anna Guzik szaleje na kajakach. Zapozowała w bikini

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Karolina Brzuszczyńska | 'Top Model'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy