Reklama
Reklama

Bosacka wywołała prawdziwą burzę w sieci. Wszystko przez spleśniałą sałatę i "używaną ścierkę"! Tego nikt się nie spodziewał!

Katarzyna Bosacka (51 l.) zaskoczyła internautów wpisem o sałacie. Radzi w nim, co zrobić z warzywem, by móc je spożyć nawet, jeśli częściowo spleśniało. Jej niekonwencjonalne metody spotkały się z wylewną krytyką. Co zarzucają jej internauci?

Katarzyna Bosacka dała fanom zadziwiającą radę!

Katarzyna Bosacka uwielbia zgłębiać tajniki gotowania i dzielić się swoimi odkryciami z obserwatorami. Zdaje się, że gwiazda ma odwagę ferować wyroki w wielu kwestiach na podstawie własnych doświadczeń. Ostatnio poruszyła w social mediach temat radzenia sobie ze spleśniałymi produktami. Jej sposób może nieźle zadziwić.

Dziennikarka wzięła więc do ręki sałatę i poradziła, by usunąć "spleśniałe końcówki", a następnie owinąć warzywo w wilgotną "mocno używaną, ale czystą" ściereczkę. Później nakazała włożyć tak przygotowany pakunek do szklanego naczynia i umieścić w lodówce  Zdaniem Bosackiej dzięki tej metodzie sałata pozostanie świeża na długo.

Reklama

Blogerka czepia się Bosackiej. O co poszło?

Jagna Niedzielska, blogerka i gwiazda telewizji, która wyjątkowo ceni sobie ekologię i wykorzystywanie resztek jedzenia, by nie marnować tego, co nadaje się do spożycia, nie mogła wprost uwierzyć w słowa Bosackiej. 

Zwróciła bowiem uwagę na to, że nawet niewielka ilość pleśni, która znajduje się na sałacie lub innym produkcie powinna alarmować i skłaniać do tego, by ją wyrzucić.

Według wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który w ubiegłym roku wydał oficjalny komunikat na ten temat, pleśń atakująca owoce i warzywa wytwarza toksyny, które są niebezpieczne dla zdrowia. Odkrojenie spleśniałego fragmentu nie oznacza, że toksyn nie ma już w produkcie, a jedzenie pozostałej części może skutkować poważnymi problemami.

Internauci krytykują Bosacką. "Jakim cudem?"

Rewelacje Katarzyny Bosackiej spotkały się znegatywnym odbiorem również internautów, którzy nie mogli uwierzyć, że prezenterka poleca im korzystanie z brudnych ściereczek, na których mogą znajdować się nie tylko bakterie, ale także detergenty, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

"Ściereczka mocno używana ale czysta - jakim cudem? Detergenty w ściereczce i brud = zły pomysł na przechowywanie sałaty! Ręcznik papierowy zachowuje większą czystość i daje bezpieczeństwo. Ekologia jest bardzo istotna, ale zdrowie jeszcze ważniejsze";

"Jeśli spleśniałe, to wyrzucamy. Pomidora spleśniałego też okrywasz?";

"Ściereczka domowa jest OK, pod warunkiem, że jest naprawdę czystaaaaaaa. A często nie jest aż tak higieniczna jak ręcznik papierowy" - czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Katarzyna Bosacka - kariera

Katarzyna Bosacka związała karierę z dziennikarstwem. Z wykształcenia jest jednak polonistką. Miała okazję zarówno współpracować z prasą m.in. z Wysokimi Obcasami i Gazetą Wyborczą, lecz także z telewizją - prowadziła m. in.  programy "Ja wiem, co kupuję. Salon piękności" i "O matko", które ukazywały się na antenie TVN Style.

Kobieta cieszy się popularnością wśród ludzi, którzy lubią tematykę zdrowotną, kulinarną i ekologiczną. Od 2019 roku dziennikarka działa na własną rękę, prowadząc kanał na YouTubie EkoBosacka, na którym zamieszcza swoje porady i porusza tematy podobne do tych, które niegdyś nurtowały widzów TVN.

Od dwóch lat aktywnie pracuje  w stacji TTV, gdzie prowadzi własny autorski format "DeFacto Bosacka".

Do tej pory kobieta opublikowała dwie książki: "Cenę urody" oraz "Jestem mamą".

Zobacz też:

Bosacka radzi, jak oszczędzać w święta. Nie wszystkim jednak może to wyjść na dobre...

Katarzyna Bosacka sprawdziła, czym karmią Polaków w Katarze. Obraz nędzy i rozpaczy

Katarzyna Bosacka ma żal do Ralpha Kaminskiego: "Dlaczego???"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bosacka
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy