Reklama
Reklama

Biden rozsmakował się w polskiej pizzy. Poznaliśmy tajemnicę prezydenckiego menu na dzisiejszą wizytę

Choć oficjalna wizyta prezydenta Joe Bidena rozpoczynała się we wtorek 21 lutego około południa, amerykański prezydent przyleciał do Polski już w poniedziałek wieczorem. Media w całym kraju uważnie śledzą to uroczyste wydarzenie. Okazuje się, że amerykański prezydent zostanie ugoszczony w naszym kraju w wyjątkowy sposób. Jakie niespodzianki przygotowali dla niego Polacy?

Joe Biden z wizytą w Polsce

Oficjalna wizyta 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się we wtorek. Dzień wcześniej Joe Biden gościł na Ukrainie, gdzie spotkał się z Wołodymyrem Zełeńskim. Przyjazd amerykańskiej głowy państwa jest oczywiście spowodowany wojną toczącą się u naszych wschodnich sąsiadów.

Podróż przywódcy USA do Europy jest próbą zdeprecjonowania działań Rosji i odpowiedzią na prowokacyjną propagandę, którą od miesięcy stosuje Władimir Putin. Już teraz mówi się o tym, że spotkanie prezydentów Ukrainy i Stanów Zjednoczonych ośmiesza Rosję na arenie międzynarodowej. Jest też wyrazem solidarności państw Zachodu, które jak nigdy wcześniej jednogłośnie sprzeciwiają się zbrodniczym działaniom putinowskiego reżimu.

Reklama

We wtorek rozpoczął się drugi etap podróży Joe Bidena. Na godzinę 12.50 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zaplanowano oficjalną ceremonię powitania przywódcy USA przez prezydenta Andrzeja Dudę. Czy w trakcie wizyty dojdzie do sytuacji podobnej, jak ze słynnym jedzeniem pizzy przez amerykańskiego prezydenta?

Czym Polacy ugoszczą Joe Bidena?

To już druga wizyta 80-letniego polityka w naszym kraju. Poprzednio Amerykanin odwiedził żołnierzy stacjonujących na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wtedy to sieć obiegło zdjęcie, na którym Joe Biden razem z żołnierzami ze smakiem je pizzę z polskiej pizzerii. A na co skusi się tym razem?

Marcin Przydacz w rozmowie z dziennikarzami Radia Zet zdradził, że choć nie na tę okazję nie przygotowano żadnego uroczystego obiadu czy kolacji, przywódca Stanów Zjednoczonych będzie miał okazję spróbować kilku polskich przysmaków.

"Nie jest przygotowany lunch czy kolacja. Na stole będą napoje i tradycyjne polskie przekąski - kawa, herbata, jakieś dobre, polskie produkty, by amerykańscy dyplomaci zobaczyli, co dobrego Polska ma do zaoferowania. To szansa na promocję naszego kraju" - zapewnia.

Choć nie znamy szczegółów, możemy się domyślać, że lista dań będzie niezwykle różnorodna - jak na polską kuchnię przystało. Kucharze mają ogromne pole do popisu - na stole na pewno nie zabraknie tradycyjnych wędlin i kiszonek, a także rodzimych słodkości czy wypieków.

Miejmy nadzieję, że tym razem Joe Biden skusi się na coś bardziej zwyczajowego od "polskiej pizzy".

Zobacz też:

Królowa Danii Małgorzata II wspomina spotkanie z Władimirem Putinem. Oceniła też Zełeńskiego 

Olga Skabiejewa manipuluje sondażem "Rzeczpospolitej". Naczelna propagandystka Kremla oczernia Polaków

Pierwsza Dama jest wyższa od swojego męża? Na zdjęciach z uroczystości Polonia Redviva przewyższa Andrzeja Dudę!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joe Biden | Andrzej Duda | ​Wołodymyr Zełenski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy