Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Beata Szydło nie chce uchodźców w Polsce. Mariusz Pudzianowski zachwycony: Brawooooo

Beata Szydło (54 l.) i PiS nie zamierzają uginać się przed żądaniami Unii Europejskiej i przyjmować w Polsce uchodźców. Taka polityka podoba się pięściarzowi Mariuszowi Pudzianowskiemu, który w mediach społecznościowych wychwala panią premier.

Komisja Europejska zagroziła rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców - do tej pory państwa te nie przyjęły ani jednego uchodźcy. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Beata Szydło "uspokoiła prawdziwych Polaków" i zapewniła ich, że Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie ugnie się przed Unią i nie przyjmie w Polsce uchodźców (rząd stawia znak równości między uchodźcami i terrorystami).

Reklama

"Nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy i na pewno nie zgodzimy się na narzucanie Polsce, ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot" - powiedziała buńczucznie Szydło.

Słowa te tak spodobały się pięściarzowi Mariuszowi Pudzianowskiemu, że na Facebooku zaczął bić brawo Szydło, pisząc, iż "nie można pozwolić na to, by morderczy islam rozprzestrzeniał się na świecie".

"BRAWOOOOO. Premier Beata Szydło wyraziła się wprost i jednoznacznie odnośnie przyjmowania islamskich imigrantów, bo takie jest podłe stanowisko Unii Europejskiej. Nie można pozwolić na to, by islam zniszczył i zapanował na całym świecie. (...) Stanowisko rządu w tej kwestii jest jasne. Nie można pozwolić na to, by morderczy islam rozprzestrzeniał się na świecie" - napisał Pudzian.

Wpis oczywiście zyskał aprobatę tzw. "prawdziwych Polaków", którzy nie chcą w Polsce obcych i "popierają swoją Beatkę". Pojawiły się jednak i głosy sprzeciwu.

"Panie Mariuszu, ale skąd pomysł, że Islam to zagrożenie dla świata? Może dlatego, że w TV pokazują terrorystów tak jak by byli islamistami a nie sektą? ;) To po pierwsze, a po drugie tutaj nie trzeba się bronić nogami i rękami przed uchodźcami tylko po prostu bardzo, ale to bardzo skrupulatnie poddawać ich weryfikacji.

Zamiast wpuszczać jak Niemcy każdego bez dokumentów, to zweryfikować ich porządnie... i zostanie garstka. Co lepsza, będą to Ci którzy naprawdę uciekli ze strefy działań wojennych a jakimś cudem ani bomby, ani terroryści ich nie zabiły" - napisał jeden z internautów.

Kolejny dodawał: "Pani premier jako katoliczka, czytająca publicznie Biblię, daje wyraz wdzięczności za pomoc, którą Syryjczycy udzielili Polakom w czasie II wojny światowej. Podobnie fotografując się z papieżem w chuście żałobnej, chciała nam pokazać, jak ceni Jego apel aby parafie przygarnęły przynajmniej jedną rodzinę chrześcijańską z rejonu konfliktu".

Dyskusja trwa...

***

Zobacz więcej materiałów o gwiazdach:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje