Reklama

Reklama

Reklama

Beata Kozidrak skazana. Tomasz Stockinger broni wyroku: Sąd wiedział, co robi

Prokuratura Okręgowa zapowiedziała, że zostanie złożony sprzeciw od wyroku w sprawie Beaty Kozidrak. Tomasz Stockinger, który kilka lat temu także prowadził samochód pod wpływem alkoholu, nie widzi takiej potrzeby. "Sąd wiedział, co robi" - mówi aktor.

Beata Kozidrak skazana

Beata Kozidrak za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu została skazana na sześć miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Dodatkowo orzeczono wobec niej pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz zapowiedziała jednak, że od wyroku zostanie złożony sprzeciw.

Stockinger: sąd wiedział, co robi

Reklama

Sprawę nieco inaczej widzi Tomasz Stockinger, który w 2009 roku spowodował wypadek koło Piaseczna i zbiegł z miejsca wypadku.

Pasażerka Forda trafiła wówczas do szpitala. Sam aktor został zatrzymany dopiero w Górze Kalwarii. Miał 2,3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, odebrano mu prawo jazdy na dwa lata oraz nałożono na niego grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Aktor od początku wspiera Beatę Kozidrak. Tuż po wypadku mówił, że "zapewne bardzo jest jej ciężko" i krytyka w jej kierunku "powinna być wyważona". Poradził jej także, by udała się do specjalisty.

Wyrok Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów uważa za właściwy. Nie zgadza się z decyzją prokuratury, która twierdzi, "kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia czynu".

Wokalistka Bajmu została zatrzymana 1 września około godziny 20 po tym, jak przejechała wężykiem kilkanaście kilometrów.

Wezwana na miejsce policja przeprowadziła badanie alkomatem, które wykazało 2 promile alkoholu. Kozidrak przewieziona została na komendę mokotowskiej policji. Postawiono jej zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Zobacz też:

Gwiazdy "TTBZ" zadały szyku

Nowe zakażenia w Polsce. Rzecznik resortu zdrowia ujawnił dane

Maurycy Popiel bierze ślub

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Beata Kozidrak | Tomasz Stockinger

Reklama

Reklama

Reklama