Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Basia Kurdej-Szatan nie traci czasu! Ma wielkie plany na nowy rok!

Miniony rok nie był zły dla Basi Kurdej-Szatan (33 l.), ale ten nowy ma być o wiele lepszy. Także rodzinnie… Z siostrą chcą wreszcie spełnić marzenie z dzieciństwa.

Dla Barbary Kurdej-Szatan końcówka 2018 roku to był bardzo intensywny czas. Skończyła zdjęcia do serialu "W rytmie serca", przygotowywała się do Sylwestra TVP w Zakopanem i wystąpiła w kilku świątecznych programach. Szczególnie emocjonujący okazał się koncert kolęd dla telewizji Polsat nagrany w bazylice w Świętej Lipce.

Reklama

Gdy z mężem Rafałem Szatanem (30 l.) śpiewała kolędę "Zaśnij dziecino", na fortepianie akompaniował im Piotr Mania. Związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni kompozytor jest mężem starszej siostry aktorki, Katarzyny Kurdej-Mani (38 l.).

"Stworzył najpiękniejszy aranż koncertu!" - zachwyca się talentem szwagra Barbara.

Szczęście byłoby pełne, gdyby razem z nimi mogła zaśpiewać siostra gwiazdy, która jest obdarzona pięknym, silnym głosem. W tym roku jednak znowu się to nie udało. Katarzyna Kurdej-Mania na razie jest gwiazdą na Pomorzu, gra w większości spektakli w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wystąpiła już w serialach "Sąsiedzi" i "Lokatorzy" i wypadła w nich znakomicie. Ale na rolę życia wciąż czeka.

"Kasia jest niezwykle zdolna" - mówi aktorka, która na siostrę patrzy oczami siostrzanej miłości i podziwu. 

Ich mama, pani Eliza Wyszomirska-Kurdej, marzyła, by córki razem występowały na scenie. Dbała o to, gdy były małe. One też tego pragnęły. W rodzinnym Opolu pilnie uczyły się w szkole muzycznej, śpiewały w chórze, tańczyły.

"Byłam wpatrzona w siostrę" - przyznaje pani Barbara. 

Po maturze Kasia studiowała anglistykę w Opolu. Miłość do muzyki była silniejsza. Przerwała studia, kiedy dostała się do Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Idąc jej śladem, Basia dostała się na studia aktorskie, choć wybrała Kraków. Zamieszkały setki kilometrów od siebie, ale ich więzi nadal były bardzo silne. I takie pozostały.

"Jak mam jakiś problem, zawsze dzwonię do siostry" - opowiada Basia.

Nie wyobraża sobie lepszej przyjaciółki.

"Jestem z niej dumna i strasznie się cieszę, że tak dobrze sobie radzi" - przytakuje jej Katarzyna. 

Obie spełniły swoje marzenia: mają kochających mężów, Bronek, 6-letni synek Katarzyny jest wspaniałym ciotecznym bratem dla córki Barbary, Hani (7 l.). Obie są aktorkami. Nie spełniły tylko marzenia o wspólnej pracy w dużym projekcie filmowym lub telewizyjnym.

Ale wszystko przed nimi. Siły połączyli już mężowie obu pań. Szwagier pani Barbary śpiewa w zespole Rafała Szatana, razem nagrali najnowszy singiel "HIT". Może więc i siostry doczekają się swojej szansy? Może już w tym roku? Dwie siostry Kurdej przed kamerami to byłoby coś!

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Basia Kurdej-Szatan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje