Reklama
Reklama

April Ashley nie żyje. Była jedną z pierwszych transpłciowych modelek

April Ashley († 86 l.) zmarła 27 grudnia. Kobieta była modelką, aktywistką, a także jedną z pierwszych transpłciowych modelek na świecie. Swoją urodą zachwyciła branżę odzieżową w Londynie i wpadła w oko samemu Elvisowi Presleyowi!

April Ashley urodziła się w Liverpoolu w 1935 roku jako chłopiec o imieniu George. Dziecko od najmłodszych lat wyróżniało się na tle innych. Jak podają zagraniczne media, jeszcze będąc nastolatkiem George nie przeszedł mutacji, a na jego twarzy nie pojawił się zarost, za to zaczęło zmieniać się jego ciało i rosnąć piersi. Ówczesny George stał się obiektem kpin i żartów, już wtedy czuł się dziewczyną, przez co był bity i padł ofiarą gwałtu. W wieku 16-lat dołączył do Marynarki Handlowej. Niestety to nie wpłynęło dobrze na jego psychikę, bowiem próbował się zabić i trafił na oddział psychiatryczny. Po wyjściu George postanowił zrobić coś ze swoim życiem i w wieku 25-lat poddał się operacji korekty płci!

Reklama

Zmarła April Ashley. Była jedną z pierwszych transpłciowych modelek

April odnalazła swoją tożsamość, a w Casablance zdecydowała się na pionierską operację korekty płci. Po wybudzeniu z narkozy lekarz powitał ją słowami: "Bonjour, mademoiselle" i to był rzeczywiście początek nowego życia! Ashley była niezwykle urodziwą osobą, miała wdzięk i charyzmę, a jej urok docenili w branży modowej. 

Modelka pojawiła się nawet na okładce "Vogue’a". Jak podają zagraniczne media wpadła w oko samemu Presley'owi, który rzekomo ją podrywał. Niestety jej kariera załamała się, gdy jedna osoba doniosła do prasy, że kobieta przeszła operację korekty płci. Reklamodawcy zerwali z nią kontrakty, a przyjaciele przestali zapraszać na salony. 

Gwiazda nigdy się jednak nie poddała i zaczęła wspierać społeczności LGBT. W 2012 roku otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za działalność na rzecz osób transpłciowych i równości., który wręczył jej książę Karol.

Ashley zmarła w swoim domu w wieku 86 lat.

Zobaczcie również:

Elliot Page pozuje do zdjęć bez koszulki!

Brigitte Macron zachwyciła "nową twarzą"! Ludzie nie mogli oderwać wzroku

Byli gwiazdami telewizyjnego show! Jak dziś wyglądają sześcioraczki Gosselin?


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: transpłciowość
Reklama
Reklama
Reklama