Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Antek Królikowski pożegnał ojca poruszającą przemową. Pozwolił sobie jednak na żart

Antek Królikowski (31 l.) jest jednym z dzieci zmarłego Pawła Królikowskiego (†58 l.), który dziś został pochowany. To właśnie na pogrzebie Antek pożegnał ukochanego tatę słowami, których nikt się chyba nie spodziewał. "Może wkrótce się spotkamy - w końcu w Polsce jest koronawirus" - powiedział Antek.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2019 roku po długiej walce z chorobą. 5 marca odbył się pogrzeb aktora, a wydarzenie miało charakter państwowy. 

W ostatniej drodze gwiazdorowi towarzyszyła rodzina oraz szerokie grono przyjaciół i znajomych ze świata show-biznesu. 

Przemowy podczas uroczystości pogrzebowych wygłosili brat zmarłego Rafał Królikowski (sprawdź!) i jego syn Antek Królikowski (sprawdź!). 

"W imieniu rodziny dziękuję za przybycie tak liczne. Tato, wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Pan Bóg powierzył ci tam najpiękniejszą z ról. Dziękuję ci w imieniu kochającej żony Gosi i dzieci, twoich małych Królików, za wszystko" - przytacza słowa Antka "Super Express".

"Dziękuję za to, że nauczyłeś nas uśmiechać się do świata i do ludzi, pokazałeś, jaki piękny potrafi być tan świat i że warto być jego dobrą częścią. Nie było dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Każdego dnia przypominałeś, żeby chciało nam się chcieć i udowadniałeś, że chcieć to móc.

Dziękuję w imieniu Twoich rodziców, dziadka Janka i Jadzi, że dałeś im wiele powodów do dumy. Sam doczekałeś się wnuka i zostaniesz ogółem Józka, kiedy dowie się, kim byłeś. Naszym bohaterem będziesz na zawsze".

W tej wzruszającej chwili, w obliczu dramatycznej dla rodziny sytuacji, pozwolił sobie jednak na nieco humoru, bo - jak sam powiedział - jego ojciec potrafił każdą sytuację obrócić w żart: 

"Dziękuję wszystkim, że do ostatnich dni umożliwiali ci aktywność zawodową. Jesteś doskonałym aktorem, ale nigdy nie pokazywałeś mi, jak grać, pokazywałeś, jak żyć. Tato, zawsze potrafiłeś obrócić w żart każdą sytuację - w końcu urodziłeś się w prima aprilis. Może wkrótce się spotkamy - w końcu w Polsce jest koronawirus. Ale, tak jak uczyła nas mama, myjemy rączki. Możesz spać spokojnie, kochamy cię tato" - dodał na koniec.

Reklama

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Antek Królikowski | Paweł Królikowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »