Reklama
Reklama

Anna Popek po skandalu wybrała się do Częstochowy. Została wysłuchana!

Anna Popek – jedna z najpopularniejszych „twarzy” Telewizji Publicznej – niedawno zawierzyła swe życie Matce Boskiej Częstochowskiej. Podczas jednej z comiesięcznych pielgrzymek na Jasną Górę prezenterka poprosiła Czarną Madonnę, by pomogła uporządkować jej życie... uczuciowe. I została wysłuchana!

Anna Popek nigdy nie kryła, że jest osobą głęboko wierzącą. Bardzo przeżyła rozpad swego małżeństwa z Andrzejem Popkiem (byli małżeństwem przez szesnaście lat i doczekali się dwóch córek), a jako powód rozstania wskazała "różnice światopoglądowe nie do pogodzenia".

Jako gorliwa katoliczka i wyznawczyni zasady "co Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela" Anna Popek zwróciła się do ziemskich przedstawicieli Boga o uznanie jej małżeństwa z Andrzejem Popkiem za niebyłe. Sąd biskupi przychylił się do jej prośby i stwierdził nieważność ślubu kościelnego, który zawarła przed ołtarzem w 1995 roku. 

Reklama

Matka Boska poradziła jej, by zapomniała o mężczyznach?

Po rozwodzie Anna Popek związała się na pewien czas z Konradem Komornickim,  a potem uwikłała w - jak się później okazało - toksyczną relację z młodszym od niej o ponad dekadę fotografem Tomaszem Krupą, z którym rozstała się w atmosferze skandalu pod koniec ubiegłego roku. Właśnie wtedy gwiazda TVP zwróciła się po radę do Matki Boskiej. Wybrała się do Częstochowy, by osobiście poprosić Czarną Madonnę o łaskę.

Wizyta u Najjaśniejszej Panienki sprawiła, że Anna Popek zrozumiała, iż miłość to tak naprawdę jedynie rozczarowania i poranione serce... Postanowiła z niej definitywnie zrezygnować!

"Poczułam spokój i ulgę" - twierdzi i dodaje, że w ogóle nie myśli już o mężczyznach, a całą swą uwagę skupia na córkach i oczekiwaniu na wnuczęta, którym zamierza przekazać swą wiarę.

Anna Popek: Śpiewa ku chwale Maryi, której zawierzyła swój los

Anna Popek już dawno zawierzyła swój los Maryi. Przed laty, gdy rozpadło się jej małżeństwo, jedna z koleżanek poradziła jej, by pojechała do Częstochowy i oddała Maryi swoje wszystko, na czym jej zależy. Tak też zrobiła.

O tamtej pory dziennikarka przynajmniej raz w miesiącu modli się przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze, a raz w roku - w sierpniu - wyrusza z podczęstochowskich Wiewiec na pątniczy szlak wiodący przed oblicze Maryi, powiewając flagą maryjną i śpiewając pieśni w hołdzie Matce Boskiej.

Gwiazda TVP jest obecnie, jak sama mówi, całkowicie oddana Maryi. Zarzeka się, że bardzo często czyta Biblię, siedząc samotnie w domowym zaciszu, że rozmawia z Bogiem i Matką Boską, a różaniec, który regularnie odmawia, daje jej wielką siłę i nadzieję.

Wiedzieliście, że popularna prezenterka z rozwodem kościelnym na koncie jest aż tak bardzo religijna? 

Zobacz też:

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski razem nie tylko w "Pytaniu na śniadanie". Sensacyjne wieści z TVP!

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel: znamy datę rozprawy rozwodowej, która zadecyduje o wszystkim!

Katarzyna Cichopek szaleje na warszawskiej starówce. Fani dopytują, z kim... Odpowiedziała!

POMAGAMY UKRAINIE

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Anna Popek
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy