Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Anna Mucha broni prof. Chazana? "Zezwalał rodzicom robić zdjęcia zmarłych dzieci"

Anna Mucha (34 l.) zabrała głos w głośnej sprawie prof. Bogdana Chazana.

70-letni ginekolog, powołując się na klauzulę sumienia, odmówił wykonania aborcji 38-letniej kobiecie, mimo stwierdzenia w badaniach poważnej wady rozwojowej płodu. Poparła go już Natalia Niemen. Teraz "waha się" Anna Mucha...

Reklama

Celebrytka przeszła długą drogę. Kiedyś zaciekła przeciwniczka posiadania dzieci, dziś dumna mama Stefanii i Teodora.

Jak mówi na łamach "Grazii", macierzyństwo zmieniło jej światopogląd i sprawiło, że na wiele spraw patrzy już inaczej. Również na tę z prof. Chazanem...

"Żeby było jasne, wciąż jestem 'pro choice'. Ale ten choice jest już nieco inny, jak ma się dzieci" - podkreśla w dwutygodniku.

"Mam to szczęście, że moje dzieci są zdrowe, więc pewnie nie powinnam zabierać głosu... Niemniej uważam, że obie strony, pacjentki i lekarze, powinny być otoczone opieką. Słyszałam zresztą, że Chazan, jako jedyny w Polsce, zezwalał rodzicom dzieci, które zmarły przy porodzie, wprowadzić na teren szpitala fotografa i zrobić im zdjęcie. Na pamiątkę. Trudno zatem jednoznacznie go ocenić".

Przypomnijmy, że dziecko pacjentki prof. Chazana miało m.in. ciężkie wady ośrodkowego układu nerwowego, zniekształcenia twarzoczaszki, rozszczep twarzy, masywne wodogłowie z zanikiem tkanki mózgowej, brak nosa, powiek i wytrzeszcz jednego oka.

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anna Mucha | Bogdan Chazan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »