Reklama

Reklama

Reklama

Anna Dymna przekazała smutne wieści. "Piszę te słowa i pęka mi serce”

Anna Dymna od lat prowadzi fundację "Mimo wszystko". Aktorka wspiera osoby z niepełnosprawnościami i raz w roku organizuje dla nich słynny już koncert "Zaczarowanej piosenki". Niestety, teraz wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia, że ze względów ekonomicznych, impreza się nie odbędzie. "Dziś, niestety, muszę pisać do Was komunikat o zawieszeniu Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Wierzę, że rozumiecie tę decyzję" - pisze Dymna.

Anna Dymna, polska aktorka teatralna i filmowa oraz działaczka społeczna, jest również prezeską fundacji "Mimo wszystko". Założyła ją w 2003 roku w Krakowie. Jej celem jest pomaganie osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce. 

Aktorka od lat organizuje również festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, na którym występują podopieczni fundacji. Podczas finału, wokalistom towarzyszą gwiazdy polskiej estrady, m.in.: Ewa Bem, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Edyta Bartosiewicz, Katarzyna Nosowska, Grzegorz Turnau, czy Anna Rusowicz.

Reklama

Anna Dymna i festiwal Zaczarowanej Piosenki 2022

Niestety, Anna Dymna przekazała smutne wieści. W tym roku festiwal się nie odbędzie. "Po wielu dyskusjach, symulacjach, nieprzespanych nocach jesteśmy zmuszeni zawiesić nabór do 17. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, corocznego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami. Koncerty i nagrania przesuwamy na następny rok" - wyjaśnia prezeska. Powodem takiej decyzji jest sytuacja ekonomiczna oraz pandemia. 

Anna Dymna podkreśla, że ceny usług idą nieubłaganie w górę. Dodaje również, że w założeniach Polskiego Ładu ludzie mają płacić mniejsze podatki, a to automatycznie spowoduje, że odpisy jednoprocentowe mogą być dużo mniejsze. Nawiązuje także do wojny w Ukrainie i podkreśla, że teraz "musimy podejmować trudne decyzje, które są niestety konieczne".

Na koniec apeluje, by razem przetrwać trudne czasy i "jeśli to możliwe, dać sobie oraz innym siłę i radość". 

***

Zobacz także:

Rodowicz, Górniak, Urbańska. Ile zarobiły za koncert "Solidarni z Ukrainą"?

Królikowski przerywa wywiad i obraża reportera! "Nie będę rozmawiał z kmiotem"

Anna Lewandowska w żałobie. Na pogrzebie zjawiła się z ochroną!?

Andrzej Duda zawetował "lex Czarnek"

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia z 2 marca

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anna Dymna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy