Reklama
Reklama

Anna Dereszowska i Łukasz Nowicki mieli wspólne plany na wieczór. Wstrząsająca informacja przekreśliła wszystko

Wieść o śmierci Jana Nowickiego z wielkim smutkiem przyjęli wszyscy wielbiciele tego legendarnego aktora. Tragiczne informacje pokrzyżowały plany Anny Dereszowskiej (41 l.) i Łukasza Nowickiego (49 l.), którzy mieli poprowadzić wspólnie w telewizji wieczorny koncert kolęd. Aktorka napisała o tym na swoim Instagramie.

Jan Nowicki nie żyje. Miał 83 lata

W środę, 7 grudnia, napłynęła smutna wiadomość o śmierci legendy polskiego kina, wybitnego aktora filmowego i teatralnego - Jana Nowickiego. Wstrząsającą informację potwierdził w mediach jego syn - Łukasz Nowicki. Niezapomniany artysta miał 83 lata. Wspominają go dziś inni aktorzy, politycy i celebryci.

Reklama

"Dzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki - wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala" - poinformował Wojciech Nawrocki, radny gminy Kowal.

Wzruszający post udostępniła na swoim instagramowym profilu także Anna Dereszowska.

"Będzie nam brakowało Twojego talentu, poczucia humoru, inteligencji, dystansu do naszego aktorskiego światka. Za szybko" - czytamy we wpisie.

Gwiazda bezpośrednio zwróciła się także do syna Jana Nowickiego - Łukasza. Okazuje się, że aktorka miała wspólnie z nim poprowadzić dziś koncert kolęd. Niestety - z powodu tragicznych wieści, oboje musieli zmienić swoje plany na wieczór.

"Łukaszku Kochany, mieliśmy dziś wieczorem ramię w ramię prowadzić koncert kolęd. Poranna informacja o odejściu Twojego Taty wstrząsnęła nami wszystkimi. Jesteśmy z Tobą i ogromnie współczujemy Tobie i Twojej rodzinie" - napisała Anna Dereszowska pod zdjęciem uśmiechniętego Jana Nowickiego.

Jan Nowicki - odeszła wielka legenda polskiego kina

Jan Nowicki zagrał w niezliczonej ilości filmów i spektakli teatralnych. Poza występami na scenie i przed kamerą, spełniał się też w innych rolach. Był także pedagogiem, felietonistą, pisarzem i poetą. Jednak największą popularność przyniosły mu występy w takich kultowych produkcjach jak "Wielki Szu" Sylwestra Chęcińskiego, "Pan Wołodyjowski", "Sanatorium pod Klepsydrą" i "Sztos".

Współpracował z najwybitniejszymi filmowcami w historii polskiej kinematografii. Aktorowi udało się zagrać u Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hasa, Andrzeja Żuławskiego i Krzysztofa Zanussiego. Dzięki ogromnemu talentowi i wyjątkowej charyzmie, artysta zdobył sympatię zarówno widzów, jak i krytyków.

Jan Nowicki prowadził bardzo burzliwe życie miłosne i związany był z wieloma kobietami. Owocem jego związku z lekkoatletką Barbarą Sobottą jest Łukasz Nowicki, który poszedł w ślady sławnego ojca i również związany jest ze sceną oraz show-biznesem.

Z Ireną Paszyn legendarny gwiazdor miał także córkę Sajanę. Przez ponad trzydzieści lat związany był z węgierską reżyserką Mártą Mészáros.

W 2009 wszedł w związek małżeński z Małgorzatą Potocką, z którą rozwiódł się 6 lat później. Ostatnią żoną Jana Nowickiego była jego menadżerka Anna Kondratowicz, którą poślubił w 2017 roku.

Aktor zmarł w swojej posiadłości w Krzewęcie, nieopodal Kowala, w którym się urodził. I właśnie tam - jak sam zadecydował - ma zostać pochowany.

Zobacz też:

Jan Nowicki: Przyczyny śmierci szokują. Płyną wstrząsające wieści o nagłej śmierci aktora

Jan Nowicki zmarł. Aktor miał 83 lata

Halina Mlynkowa żegna Jana Nowickiego. Dziękuje mu za bycie wyjątkowym dziadkiempomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jan Nowicki | Anna Dereszowska | Łukasz Nowicki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama