Reklama
Reklama

Jan Nowicki. Aktorzy, celebryci i politycy wspominają aktora: "Janku, to był zaszczyt!"

Nie żyje Jan Nowicki. Znany aktor z takich filmów jak "Wielki Szu", "Sanatorium pod klepsydrą" czy "Popioły" zmarł w swoim domu w Krzewencie. Miał 83 lata. Informację o śmierci ojca potwierdził syn, Łukasz Nowicki. Gwiazdy na swoim mediach społecznościowych wspominają aktora, jego role, wpływ na kulturę, a także osobiste spostrzeżenia.

Jan Nowicki nie żyje. "Wielki Szu" miał 83 lata

W nocy 7 grudnia 2022 roku zmarł Jan Nowicki, aktor teatralny i filmowy. Przystojny, inteligentny i charakterny aktor podbijał serca kobiet. W wyjątkowych rolach obsadzali go tacy reżyserowie jak Krzysztof Zanussi, Andrzej Żuławski, Wojciech Jerzy Has czy Andrzej Wajda.

"Dzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki - wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala" - poinformował Wojciech Nawrocki, radny gminy Kowal.

Jan Nowicki nie żyje. Gwiazdy wspominają aktora

Smutna wiadomość od razu rozprzestrzeniła się w internecie. W mediach społecznościowych aktorzy, dziennikarze ludzie kultury, sztuki, politycy i celebryci żegnają Jana Nowickiego.

Reklama

Małgorzata Domagalik żegna Jana Nowickiego

"Jan Nowicki nie żyje. W naszej ostatniej rozmowie w "Niech gadają" mówił "Tylko  idiota może mieć poczucie spełnienia.. a przecież wszyscy jesteśmy w obliczach śmierci. Teraz kiedy jestem starszym panem, to jestem przekonany, że najważniejsze rozmowy to są te bez słów. Mistrzu" - napisała dziennikarka, Małgorzata Domagalik.

Skiba żegna Jana Nowickiego

Krzysztof Skiba, jak to Skiba - uwielbia opowiadać i nie omieszkał też przytoczyć prywatnej historii z Janem Nowickim w tle. Oto, co napisał na Instagramie:

"Z Janem Nowickim miałem kiedyś ciekawe spotkanie. Pociąg ekspresowy z Krakowa do Warszawy. Na tej trasie wygodniej było kiedyś jechać pociągiem. Ja wracam z jakiegoś koncertu, a grupa krakowskich aktorów ma spektakl w Warszawie.

Gdy tylko rusza pociąg, pierwsze kroki instynktownie kieruję do bufetu. Okazuje się, że nie jestem pierwszy. Przy barze spotykam Andrzeja Grabowskiego. Andrzej jest po pierwszej serii odcinków Ferdka Kiepskiego, serialu do którego Big Cyc napisał piosenke. Promieniując sukcesem wita mnie entuzjastycznie.

- Chodź! - zachęca. Poznam cię z Jankiem Nowickim.

Bierzemy piwa i siadamy przy stoliku, przy którym refleksyjnie wpatrzony w szybę siedzi samotnie Wielki Szu.

- Słuchaj Janek! To jest Krzysiek Skiba, gwiazda rocka, skandalista, Big Cyc - entuzjastycznie przedstawia mnie Grabowski. Jan Nowicki powoli odrywa wzrok od szyby. Mierzy mnie badawczo i bez emocji mówi: Skiba? Pierwsze słyszę.

I tak przegadaliśmy całą podróż do Warszawy. Teraz już nie ma szans aby spotkać Janka w Warsie. I gdziekolwiek. Szkoda."

Robert Motyka żegna Jana Nowickiego

"Panie Janie. Będzie mi Pana bardzo brakować. Zostają smutek i piękne role. Co to jest szczęście? Panie Janie, co to jest szczęście?" - napisał Robert Motyka na Instagramie.

Piotr Gliński żegna Jana Nowickiego

"Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury" - napisał Piotr Gliński, czyli minister kultury.

Adrianna Biedrzyńska żegna Jana Nowickiego

"Janku kochany... do zobaczenia Mistrzu. Jan Nowicki odszedł" - napisała krótko Adrianna Biedrzyńska dodając zdjęcie, na którym całuje się z Nowickim!

Bogdan Zdrojewski żegna Jana Nowickiego

"Jan Nowicki nie żyje. Aktor niezwykle świadomy uprawianego zawodu. Szanowany i uwielbiany przez szerokie grono widzów i najwybitniejszych reżyserów. Role w Sanatorium Pod Klepsydrą czy Wielki Szu to jedynie przykłady. Wiele znakomitych ról w Teatrze Starym. RIP" - napisał Bogdan Zdrojewski, dawny prezydent miasta Wrocławia.

Anna Mucha żegna Jana Nowickiego

Anna Mucha napisała krótko i trafnie: "Janku, to był zaszczyt!"

Mucha i Nowicki zagrali razem w filmie "Młode wilki" w 1997 r. Aktorka wcieliła się w rolę Ani, a aktor w Jerzego Chmielewskiego.

Janusz Chabior żegna Jana Nowickiego

Janusz Chabior również dodał informację o śmierci nowickiego. Na Instagramie dodał jedynie czarne serduszko.

Paweł Małaszyński żegna Jana Nowickiego

"Wielki Szu, wspaniały aktor, cudowny człowiek, mój serialowy tato... Śpij spokojnie Janku" - napisał Paweł Małaszyński, dodając czarno-białe zdjęcie.

Artur Dziambor żegna Jana Nowickiego

"W wieku 83 lat zmarł Jan Nowicki. Aktor wybitny, z czasów, w których aktorem nie mógł być każdy. Jeden z tych aktorów, którzy mogą pojawić się nawet na 5 minut, a i tak każdy powie, że w tym filmie to on był najlepszy. R.I.P." - napisał na Twitterze Artur Dziambor, polityk.

Zobacz też:

Mlynkova żegna Nowickiego. Wzruszające słowa do byłego teścia: "Ach Tato... Dziękuję"

Jan Nowicki: Płyną wstrząsające wieści o "nagłej śmierci". Zmagał się ze straszną chorobą! Na co zmarł ojciec Łukasza?

Jan Nowicki nie żyje. Miał 83 lata

Jan Nowicki "wyrwał" ją na basenie po kieliszku. Fatalny finał znajomości

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama