Reklama
Reklama

​Andrzej Grabowski ciepło o Marku Kondracie: „Pieniędzy mu nie brakuje”

W październiku do księgarń trafiła książka „Pierwsze życie Marka Kondrata”. Swoimi wspomnieniami o emerytowanym aktorze podzielili się między innymi reżyser Janusz Majewski i aktor Andrzej Grabowski (69 l.).

Minęło 13 lat odkąd jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Marek Kondrat ogłosił, że kończy swoją przygodę z aktorstwem. Jak wyznał wtedy z jednym z wywiadów: 

Marek Kondrat swoją pierwszą rolę zagrał jako 11-latek w "Historii żółtej ciżemki". Po blisko 50 latach, spędzonych na planach filmowych uznał, że ma dość i w 2008 roku ogłosił zakończenie kariery aktorskiej. Zajął się handlem winami, chociaż nie obyło się bez problemów.  Kilka lat temu, w wyniku kłótni ze wspólnikiem Kondrat stracił połowę udziałów i większość sklepów. Nie zamartwiał się tym jednak, bo kontrakt reklamowy z jednym z banków zapewniał mu dostatnie życie i umożliwił odrobienie strat w branży winiarskiej. 

Reklama

Obecnie Kondrat z młodszą o 40 lat żoną Antoniną  i synem Maciejem prowadzi firmę  "Kondrat Wina Wybrane". Jak informuje portal Money.pl, w 2017 roku firma wypracowała 255 tys. zł złotych zysku, a rok później - 752 tys. zł, czyli niemal 294 proc. więcej. W 2020 roku firma zanotowała kolejny wzrost, tym razem o 37%. 

Branża tęskni

Tym samym stało się jasne, że Kondrat do aktorstwa już nie wróci. Branża jednak nie przestała za nim tęsknić. Dowodem na to może być wydana w październiku 2021 roku książka Jacka Wakara „Pierwsze życie Marka Kondrata”, pełna wspomnień o emerytowanym aktorze. 

Reżyser Janusz Majewski, twórca „Zaklętych rewirów”, uważający się za odkrywcę talentu Kondrata, przypomniał w książce ich pierwsze spotkanie:

Młody Marek Kondrat stworzył w „Zaklętych rewirach” niezapomniany duet ze starszym i dużo bardziej doświadczonym Romanem Wilhelmim. Jak wspominał Majewski, talent Kondrata sprawił, że Wilhelmi poczuł ducha rywalizacji: 

Kondrat we wspomnieniach Grabowskiego

W książce „Pierwsze życie Marka Kondrata” pojawiły się także wspomnienia Andrzeja Grabowskiego. Poznali się w latach 80. I zagrali razem w kilku produkcjach, między innymi w kultowym „Dniu świra”. Jak ujawnia Grabowski: 

Grabowski (sprawdź!) wspomina też, jak Kondrat zwierzał mu się, że ma żal do reżyserów o to, że nie udzielają mu żadnych wskazówek i chwalą wszystko, co robi na planie: 

Jak spekuluje Grabowski, wypalenie zawodowe nie było jedynym powodem, dla którego Marek Kondrat zrezygnował z aktorstwa. Jego zdaniem po prostu odkrył pasję, która okazała się silniejsza: 

Na początku współpracy Kondrata z bankiem, magazyn "Forbes" oszacował wartość reklamową aktora na milion złotych za jedna kampanię. Po 23 latach Kondrat nadal reklamuje jeden z banków. To jedyny tak długi kontrakt w historii polskiej reklamy i ewenement na skalę światową. 

"Świat według Kiepskich" z Andrzejem Grabowskim możecie oglądać TUTAJ na Polsat Go!

Zobacz też: 

Księżna Charlene jest poważnie chora. "Prawie umarła w RPA"

Dagmara Kaźmierska czeka na ślub syna. Nie ma żadnych wątpliwości

Żaryn: cyniczna gra na wymęczenie naszych żołnierzy

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marek Kondrat | Andrzej Grabowski | Janusz Majewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama