Reklama
Reklama

Andrew Lloyd Webber w żałobie. Doświadczył niewyobrażalnej tragedii

Andrew Lloyd Webber to jeden z najbardziej znanych brytyjskich kompozytorów. Andrew odpowiadał za spektakle "Koty" oraz "Upiór w operze". Jest także laureatem nagrody Oscara za najlepszą piosenkę do filmu "Evita". Chociaż jego życie zawodowe to pasmo sukcesów, prywatnie było zupełnie na odwrót. Syn Andrew Lloyda Webbera zmarł w wieku zaledwie 43 lat.

Nie żyje syn Andrew Lloyda Webbera

O śmierci Nicholasa Lloyda Webbera poinformował w oświadczeniu Andrew Lloyd Webber. 43-letni syn artysty również zajmował się muzyką. Sławę i uznanie fanów zdobył dzięki symfonicznej wersji "Małego Księcia". Nicholas podobnie do ojca zajmował się komponowaniem.

Zobacz też: Karol III wybrał już muzykę na koronację. Wiemy, kto uświetni uroczystość! Szykuje się niezła impreza?

Andrew Lloyd Webber pożegnał syna

Okazuje się, że 43-letni Nicholas Lloyd Webber od ponad 18 miesięcy walczył z rakiem żołądka. Wyniszczająca choroba sprawiła, że mężczyzna tydzień temu trafił do hospicjum. Smutne informacje przekazał wtedy jego ojciec, pisząc, że ma nadzieję, iż syn ma już za sobą najgorszy okres.

Reklama

Andrew Lloyd Webber, by czuwać przy chorym synu, zrezygnował z udziału w premierze do swojego najnowszego musicalu "Bad Cindarella".

Andrew Lloyd Webber - kariera

Andrew Lloyd Webber swój pierwszy sukces odniósł, tworząc wraz z Timem Rice'em musical "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze", następnie hitem okazał się jego "Jesus Christ Superstar", "Koty" czy "Evita".

W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki Sir, parę lat późnej został członkiem Izby Lordów. W październiku 2017 roku zrezygnował jednak z tej funkcji, ponieważ uznał, iż nie ma na to odpowiednio dużo czasu.

24 lipca 1972 ożenił się z Sarah Hugill, z którą doczekał się dwójki dzieci: Imogena oraz Nicholasa, który niedawno zmarł. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Rozwiedli się w 1983 roku. Wtedy Andrew ożenił się z tancerką i wokalistką Sarą Brightman - ta relacja również zakończyła się rozwodem. 15 lutego 1991 roku muzyk poślubi Madeleine Gurdon. Z kobietą doczekał się trójki dzieci - Alastairi, Williama oraz Isabelli.

Zobacz też:

Pogrzeb Janusza Weissa. Spoczął na Powązkach w otoczeniu tłumu

Nie żyje Adam Bronikowski. Słynny prezenter TVP miał 86 lat

Nie żyje aktor współpracujący z Keanu Reevsem. Miał 60 latpomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy