Reklama
Reklama

Agnieszka Holland i pokaz filmu "Obywatel Jones" w Moskwie. Napastnicy wtargnęli na scenę i krzyczeli: "Wynocha z Rosji"

Widzowie, którzy przybyli na pokaz filmu "Obywatel Jones" Agnieszki Holland w Moskwie, przeżyli chwile grozy. Na sali pojawiło się około 30 zamaskowanych napastników wykrzykujących nacjonalistyczne hasła. Na miejscu pojawiła się policja.

Do incydentu doszło w czwartek wieczorem w sali Stowarzyszenia Memoriał, gdzie odbywał się pokaz filmu "Obywatel Jones". Opowiada on o brytyjskim reporterze, który w 1933 roku opisał Wielki Głód na Ukrainie.

15 minut przed rozpoczęciem projekcji grupa około 30 osób w maskach wtargnęła na salę przez wejście służbowe. Napastnicy mieli krzyczeć do widzów, głównie ludzi starszych, by położyli się na podłodze. Potem wdarli się na scenę i zaczęli wyzywać zgromadzonych: "Swołocze!", "Faszyści!", "Wynocha z Rosji!", "Nie ma miejsca dla zagranicznych agentów!".

Reklama

Moskwa: zamaskowane osoby przerwały pokaz filmu Agnieszki Holland

Jak mówi w rozmowie z PAP przedstawicielka Memoriału Irina Ostrowska, byli to młodzi ludzie nazywani "tituszkami". Jest to określenie chuliganów do wynajęcia. Memoriał został uznany przez władze rosyjskie za organizację pozarządową "pełniącą funkcje zagranicznego agenta".

Napastnicy próbowali zbiec, trzech z nich zostało zatrzymanych.

Na miejsce przyjechała policja, która zabrała sprawców na komisariat. Od widzów zebrano zeznania. Film wyświetlany był zgodnie z przepisami, miał odpowiednie zezwolenia.

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

Awantura w Sejmie. Poseł nie chciał zejść z mównicy

Socha pokazała pokój dziecka. Jest załamana

Kolejny konflikt w rodzinie Górniak

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Holland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy