Reklama

Reklama

Reklama

Agata Duda zadała szyku na Narodowym Czytaniu. Pierwsza dama wyjaśniła treść utworów Mickiewicza. "Zło zostaje ukarane"

Agata Duda (50 l.) zadała szyku podczas finału Narodowego Czytania 2022 w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Pierwsza dama tym razem zabrała głos i wytłumaczyła zebranym, o co tak naprawdę chodzi w "Balladach i romansach" narodowego wieszcza, Adama Mickiewicza. Przeczytała również fragment lektury.

W sobotę 3 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbył się finał akcji Narodowe Czytanie 2022. Lekturą 11. odsłony święta czytelnictwa były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

"Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą" - napisał w liście Andrzej Duda.

Reklama

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

Agata Duda na finale Narodowego Czytania 2022 w Ogrodzie Saskim w Warszawie

Agata Duda pojawiła się u boku prezydenta, aby przeczytać fragment pierwszego tomu "Poezyj" Mickiewicza, uważanego za manifest polskiego romantyzmu. Mimo że do tej pory ukochana Andrzeja Dudy uchodziła raczej za dosyć małomówną, to tym razem zabrała głos, zachwalając niezwykłą akcję, krzewiącą kulturę wśród obywateli. 

Pierwsza dama podkreśliła, że nasz narodowy wieszcz jest inspiracją do walki o wolność i niepodległość

Duda ponownie zadała szyku i pojawiła się na wydarzeniu w zwiewnej, pastelowej sukience w kwiaty, związanej w talii różowym paskiem. W takich okolicznościach przyrody wyglądała naprawdę zjawiskowo. 

Zresztą, oceńcie sami. 

Zobacz też:

Agata Duda zadała szyku na rozpoczęciu roku. Złożyła uczniom życzenia. Z klasą?

Edward Hulewicz zmarł w wieku 84 lat. Deklarował, że ma jeszcze wiele do zrobienia i przeżycia

Andrzej Piaseczny nie ukrywa swojego ukochanego. Zdradził, czy zamierzają się pobrać!

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama