Reklama
Reklama

Adam Bodnar, żona i dzieci. Co wiemy o życiu prywatnym rzecznika praw obywatelskich?

Adam Bodnar (44 l.), mimo upływu terminu kadencji rzecznika praw obywatelskich, wciąż pozostaje na stanowisku. Minione miesiące, a nawet lata, z pewnością nie były dla niego łatwe. Na szczęście w trudnych momentach może liczyć na wsparcie najbliższych. Co wiemy o rodzinie rzecznika praw obywatelskich?

Adam Bodnar pełni funkcję rzecznika praw obywatelskich od 2015 roku. W tym czasie pozostawał aktywny w mediach, wypowiadając się na tematy społeczne i polityczne. Jego kadencja powinna oficjalnie zakończyć się po pięciu latach, czyli we wrześniu 2020 roku.

Bodnar pozostaje jednak rzecznikiem, ponieważ nie wybrano jego następcy. W czwartek 15 kwietnia Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności przepisu, który wydłuża jego kadencję, co wywołało burzę w mediach.

Kim jest żona Adama Bodnara i dzieci?

Adam Bodnar chroni swoją prywatność, ale czasami zdarza mu się wypowiedzieć na temat swoich najbliższych. Rzecznik wielokrotnie podkreślał w publicznych wypowiedziach, że jego żona Magdalena Bodnar jest dla niego wsparciem i opoką. 

Reklama

Bodnar był dwukrotnie żonaty, z poprzednich związków ma dwoje dzieci. W 2016 roku urodził się jego trzeci syn, owoc małżeństwa z żoną Magdaleną. 

"Moje życie prywatne nie było sukcesem, ale akurat od tych pięciu lat to się zmieniło. Magda mnie bardzo wzmocniła. Przede mną mniej szalony czas. Chcę się skupić na niej i na moich trzech synach. Dla mnie taki teraz czas nadchodzi" - zdradził w rozmowie z Onetem. 


Z okazji rocznicy ślubu podzielił się także z internautami wyjątkową fotografią. "Kolejna, czwarta rocznica [...] - dziękuję za każdą chwilę, dzień, tydzień, miesiąc, rok. Mam nadzieję na więcej" - napisał. 

O swoim życiu prywatnym Adam Bodnar powiedział także w 2019 roku w wywiadzie dla "Super Expressu". Zdradził, że lubi wraz z żoną oglądać seriale. 

"Niektórzy się z tego śmieją, ale powiem wprost. Oglądam wraz z żoną serial 'Na Wspólnej'. (...) Jest to serial, który podąża za zmianami w społeczeństwie i ciekawie pokazuje, co się w nim dzieje. Popkultura może mieć duże znaczenie dla naszego rozumienia rzeczywistości. Chociaż, jak to w serialu, jest oczywiście wiele uproszczeń" - przyznał wtedy. 

Adam Bodnar dziękuje swojej żonie

O tym, jak ważna jest dla niego rodzina, opowiedział także odbierając nagrodę Rafto za walkę o praworządność i prawa człowieka. 

"Chciałbym podziękować mojej żonie Magdalenie. Nie możesz dobrze pełnić roli ombudsmana w tak trudnych czasach, nie mając przy tym ogromnego wsparcia ze strony kochających osób" - powiedział. 

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy