Reklama
Reklama

92-letni Rupert Murdoch znów się żeni! Oświadczył się po raz piąty

​Rupert Murdoch austalijsko-amerykański miliarder, po raz piąty stanie przed ołtarzem. Właściciel medialnego imperium ma 92 lata. Jego wybranką jest Ann Lesley Smith, która jest młodsza od niego o 26 lat.

Rupert Murodch się zaręczył

Rupert Murdoch udzielił amerykańskiej prasie wywiadu, w którym pochwalił się, że podjął decyzję o ślubie i w dzień św. Patryka oświadczył się swojej wybrance Ann Lesley Smith.

Murdoch i Smith spotkali się we wrześniu, kiedy Ann Lesley odwiedziła winnicę miliardera Moraga Estate w Bel Air w Kalifornii.

"Bałem się zakochać - ale wiedziałem, że to będzie moja ostatnia miłość. Lepiej być. Jestem szczęśliwy" - mówił w wywiadzie baron medialny.
Murdoch oświadczył się swojej wybrance w dzień świętego Patryka, czyli 17 marca, gdyż jak twierdzi, jest w jednej czwartej Irlandczykiem.
Para zamierza się pobrać późnym latem tego roku. "Oboje nie możemy się doczekać, aby spędzić razem drugą połowę naszego życia" - powiedział Murdoch.

Reklama

Kim jest wybranka miliardera?

Ann Lesley Smith ma 66 lat. Wcześniej była żoną Chestera Smitha, piosenkarza country oraz dyrektora radia i telewizji, który zmarł w 2008 roku. Narzeczeni twierdzą, że połączyła ich pasja i wspólne zainteresowania związane z branżą medialną. 

"Podobnie jak Rupert, mój mąż był biznesmenem. Pracował dla lokalnych gazet, rozwijał stacje radiowe i telewizyjne oraz pomagał promować (hiszpańskojęzyczną sieć telewizyjną) Univision. Więc mówię językiem Ruperta. Mamy te same przekonania" - powiedział Smith.

Kim jest Rupert Murdoch

Rupert Murdoch to australijsko-amerykański wydawca, właściciel istniejącej do 2013 korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej - News Corporation. Należą do nie go między innymi telewizja Fox News czy gazety New York Post i The Wall Street Journal.Murdoch był czterokrotnie żonaty. W 1956 poślubił Patrycję Booker, z którą ma córkę Prudence. Kolejną żoną była Estonka Anne Tõrv, która wyszła za miliardera w 1967 roku. Z tego związku pochodzi trójka dzieci Murdocha - Elizabeth (1968), Lachlan (1971) oraz James (1972). Rupert rozstał się z Anne w 1999 roku.  Rozwód z nią uznawany był za jeden z najdroższych w historii. Musiał podzielić się z nią majątkiem. Tõrv uzyskała 1,7 miliarda dolarów. 

Siedemnaście dni po rozwodzie Rupert poślubił urodzoną w Chinach Wendi Deng. Para doczekała się dwójki dzieci Grace (2001) oraz Chloe (2003). w 2013 roku doszło do rozwodu z Deng, a trzy lata później 85-letni wówczas Murdoch poślubił   Jerry Hall, amerykańską aktorkę i modelkę, która wcześniej przez 22 lata związana była z Mickiem Jaggerem. Do rozwodu Halli miliardera doszło w czerwcu 2022 roku.

Zobacz też:

Rupert Murdoch żeni się z Jerry Hall!

Krzysztof Skórzyński ujawnia kulisy niedzielnego konkursu skoków: "Wiedzieliśmy, że jest źle"

Dom z "Big Brothera" to ruina. Zniszczenia jak z horroru nastąpiły w przeciągu kilku lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rupert Murdoch
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy