Reklama
Reklama

Tym 3 znakom zodiaku nie warto pożyczać pieniędzy. Nigdy ich nie oddadzą

Znasz przysłowie "dobry zwyczaj - nie pożyczaj"? Nawet nie wiesz, jak bardzo to hasło jest prawdziwe w przypadku osób spod tych 3 znaków zodiaku. Jeśli ktoś prosi o kilka groszy "do wypłaty", najpierw sprawdź, czy jest szansa, aby kiedykolwiek je oddał.

Tym 3 znakom zodiaku nie warto pożyczać pieniędzy. Nigdy ich nie oddadzą

Wielu z nas zna te chwile, kiedy ktoś z naszej rodziny lub przyjaciół prosi o pożyczenie "kilku groszy". To sytuacja, w której nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy działać sercem, czy rozumem. Czy znaki zodiaku mogą pomóc nam podjąć decyzję? Zaraz dowiesz się, którym 3 znakom zodiaku nie warto ufać, gdy w grę wchodzą pieniądze. Astrologia w tym przypadku się nie myli!

Te 3 znaki zodiaku nie oddają pieniędzy: Strzelec

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca kochają przygody i zmiany. Możesz pożyczyć im pieniądze, ale musisz być przygotowanym na to, że mogą zdecydują się je wydać na coś zupełnie innego, zamiast spłacić dług. Jeśli pożyczysz im pieniądze, być może nigdy nie dowiesz się, jakie są ich prawdziwe intencje.

Reklama

Te 3 znaki zodiaku nie oddają pieniędzy: Koziorożec

Koziorożce są pewne siebie i dumne, co może wpłynąć na to, jak traktują pożyczone pieniądze. Jeśli nie chcesz utracić znajomości, kiedy pożyczysz Koziorożcowi pieniądze, najlepiej powstrzymaj się od poratowania go "grosikiem". Mogą potem wyniknąć między wami przykre nieporozumienia.

Te 3 znaki zodiaku nie oddają pieniędzy: Wodnik

Osoby urodzone jako Wodnik powinny być ostrożne, by nie przepuszczać gotówki niczym wody przez palce. Wodniki są niekonwencjonalne i często ich działania są trudne do przewidzenia - zdarza im się też oszukać, że pieniądze są im pilnie potrzebne na jedzenie, a wydadzą je na nowe ubrania. Pożyczenie Wodnikowi pieniędzy może prowadzić jednak do oczekiwanych wyników - nigdy tej gotówki już nie zobaczysz.

Jakie znaki zodiaku są najbardziej skłonne pożyczyć pieniądze znajomemu lub rodzinie?

Pożyczanie pieniędzy komuś bliskiemu to zawsze delkatna kwestia, nieważne jak długo byśmy tę osobę znali. Dlatego zawsze warto podejść ostrożnie do takich sytuacji i stosować zdrowy rozsądek. Oto znaki zodiaku, które chętnie pożyczają innym pieniądze i czasem tego żałują.

  • Ryby - ich zaletą i jednocześnie wadą jest dobre serce. Łatwowierni w dobre intencje każdego człowieka ufają nie tym osobom co trzeba. Są szczodre i potem same przez to mają kłopoty.
  • Byki - są doskonałymi obserwatorami i wybiegają myślami zawsze o jeden lub dwa kroki do przodu. Są przezorne i mają tyle oszczędności, że mogą od czasu do czasu pomóc członkowi rodziny. Nie warto jednak nadwyrężać ich szczodrości.
  • Panny - skrupulatne niczym urzędy zajmujące się finansami. Choć chętnie pożyczą kilka swoich zaskórniaków, to trzeba się liczyć z tym, że sami przyjdą do drzwi i upomną się o zwrot.

Jak uniknąć kłopotów finansowych?


Znaki zodiaku mogą rzeczywiście wpływać na to, jak zarządzane są domowe finanse. Warto poznać swoje mocne strony i słabe punkty, aby lepiej planować swoje wydatki i oszczędności. Pamiętaj, że niezależnie od swojego znaku zodiaku, zawsze istnieją sposoby na poprawę swojego zarządzania finansami i osiągnięcie stabilnej sytuacji finansowej, a szczególami zawsze chętnie podzielą się specjaliści w tej dziedzinie. Astrologia może dostarczyć wskazówek, ale nie jest najlepszym narzędziem do podejmowania decyzji finansowych.
Oto o czym warto pamiętać, aby uniknać kłopotów finansowych:

  • Kontroluj wydatki - monitoruj swoje codzienne wydatki i zastanów się, czy są one naprawdę konieczne. Zosta tylko te, które są niezbędne.
  • Odkładaj na poduszkę finansową - czyli na tzw. "czarną godzinę". Nawet niewielkie kwoty przelewane na konto oszczędnościowe (albo wrzucane do skarbonki) mogą uratować niejedną gorszą sytuację w życiu.
  • Nie bój się sięgać po więcej - marzysz o awansie, ale wstydzisz się o tym powiedzieć szefowi? Spróbuj porozmawiać z nim na spokojnie o podwyżce. Alternatywnie możesz zmienić pracę na lepiej płatną lub podjąć się dodatkowej (w miarę możliwości).

Zobacz też:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: horoskop | znaki zodiaku | Astrologia
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy