Reklama

Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński to jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów, który popularność zyskał za sprawą serialu emitowanego w 2005 roku w stacji TVN „Magda M.”. Co jeszcze wiadomo o tym niezwykle utalentowanym artyście?
Paweł Małaszyński - najważniejsze informacje
Paweł Małaszyński /Jakub Kaminski/Dzien Dobry TVN/ /East News

Paweł Małaszyński - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  26.06.1976

 • Miejsce urodzenia:

  Szczecinek

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Joanna Chitruszko
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Magda M.",
  • "Listy do M",
  • "Ciacho",
  • "Katyń"
 • Nagrody:

  Telekamery

Paweł Małaszyński to jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów, który popularność zyskał za sprawą serialu emitowanego w 2005 roku w stacji TVN „Magda M.”. Co jeszcze wiadomo o tym niezwykle utalentowanym artyście?

Dzieciństwo i młodość

Paweł Małaszyński to znany polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, wokalista i autor tekstów grupy rockowej Cochise, której jest jednocześnie założycielem. 
 
Urodził się 26 czerwca 1976 r. w Szczecinku. Uczęszczał do szkoły podstawowej nr 36 w Białymstoku. Ukończył V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku im. Jana III Sobieskiego. Studiował prawo na Uniwersytecie w Białymstoku, jednak porzucił studia na pierwszym roku. Chciał być aktorem. W latach 1997-1998 uczęszczał do liceum aktorskiego w Krakowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 2002 r. Dostał się tam jednak dopiero za trzecim podejściem. 

Początki kariery 

Swoją przygodę ze sceną rozpoczął jeszcze na studiach. W 2001 r. zagrał w sztuce „Letnicy” w reżyserii Bożeny Baranowskiej. W 2002 r. zagrał w przedstawieniu „Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Remigiusza Brzyka. W styczniu 2003 r. rozpoczął współpracę z warszawskim Teatrem Kwadrat. Na jego deskach zadebiutował 28 czerwca 2003 r. podwójną rolą Truffaldina i Arlekina w „Słudze dwóch panów” Carla Goldoniego w reżyserii Waldemara Matuszewskiego. 

Filmy i seriale 

Po raz pierwszy na wielkim ekranie zadebiutował już w 2001 r. w filmie „Kameleon”. Rok później zagrał w dramacie „Pianista”. Występował gościnnie w takich serialach jak: „Wiedźmin”, „Na dobre i na złe” i „M jak miłość”. W 2003 r. zagrał w dramacie Michała Kwiecińskiego „Biała sukienka”. Występ ten sprawił, że został dostrzeżony przez krytyków filmowych, którzy zaczęli się o nim wypowiadać w przychylny sposób. Stał się popularny w 2005 r., gdy zagrał jako adwokat Piotr Korzecki w serialu emitowanym przez telewizję TVN „Magda M.”

Oprócz ról w produkcjach telewizyjnych, Paweł Małaszyński pojawiał się także na dużym ekranie. Zagrał w takich filmach jak: „Katyń” i „Świadek Koronny” w 2007 r., „Ciacho" i „Skrzydlate świnie" w 2010 r., „Listy do M." i „Listy do M. 2” w 2011 i 2015 r., „Sęp" w 2012 r. i „Jack Strong" w 2014 r. 

Nagrody i wyróżnienia 

Paweł Małaszyński w 2005 r. został laureatem nagrody „Viva Najpiękniejszy”. W latach 2007-2008 zwyciężył w plebiscycie Telekamery. Został również laureatem Super Telekamery w 2008 r. 

Rodzina i związki

Paweł Małaszyński pochodzi z rodziny o silnie ugruntowanej tradycji wojskowej. Jego ojciec Mirosław był z wykształcenia zawodowym żołnierzem. Jego młodsza siostra Katarzyna rozpoczęła pracę w straży granicznej. 

Rodzina jest dla niego bardzo ważna. 17 sierpnia 2002 r. ożenił się z Joanną Chitruszko. Poznali się już w podstawówce, jednak ich miłość rozkwitła dopiero w szkole średniej. Mają dwoje dzieci - syna Jeremiasza, który przyszedł na świat w kwietniu 2004 r. oraz córkę Leę urodzoną w 2014 r.

Paweł Małaszyński - Wiadomości

Paweł Małaszyński - Zdjęcia