Reklama

Patrycja Markowska

Środa, 21 września 2022 (16:47) Aktualizacja Środa, 20 września 2023 (12:18)
Wokalistka rockowa z charakterystyczną chrypką i córka jednego z największych polskich muzyków, Grzegorza Markowskiego, wokalisty kultowego Perfectu – to właśnie Patrycja Markowska! Jak przebiegała jej kariera oraz jak potoczył się życie praywatne?
Patrycja Markowska - najważniejsze informacje
Patrycja Markowska /VIPHOTO/EAST NEWS /East News

Patrycja Markowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  21.12.1979

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Nagrody:

  KFPP Opole

Patrycja Markowska - dzieciństwo, rodzice i rodzina

Patrycja Markowska urodziła się 21 grudnia 1979 r. w Warszawie. Jej rodzicami są Krystyna i Grzegorz Markowscy – tancerka i wokalista grupy Perfect, znanej z przebojów takich jak „Nie płacz Ewka” czy „Autobiografia”. Stryjem Markowskiej jest warszawski biskup Rafał Markowski. Gwiazda ma przyrodniego brata Piotra.
W domu Markowskich od zawsze grała muzyka, a Patrycja była zachęcana do szlifowania swojego talentu. Nic więc dziwnego, że również zdecydowała się związać życie ze sceną.

Początek kariery w programie „Tęczowy Music Box”

Pierwsze kroki jako muzyk Patrycja Markowska stawiała już w dzieciństwie. W 1994 r. została jedną z laureatek konkursu talentów programu „Tęczowy Music Box”.
W roku 1995 na festiwalu w Kołobrzegu wystąpiła w konkursie debiutów i zajęła trzecie miejsce. Była najmłodszą uczestniczką imprezy, a dodatkowo zdobyła również nagrodę publiczności.

Patrycja Markowska i zespół Totus

Będąc nastolatką, artystka założyła rockowy zespół o nazwie “Totus”. Piosenkarka uważa to za przełomowy moment w swoim życiu. To właśnie wtedy zaczęła pisać pierwsze swoje teksty i komponować muzykę.

Fonograficzny debiut Patrycji Markowskiej

Jej debiutancki album, „Będę silna”, ukazał się w 2001 r., a promowały go takie utwory jak “Opętanie”, “Drogi kolego”, “Eliksir życia” i “Musisz być pierwszy”. 
Od swojego debiutu piosenkarka wydała jeszcze dziewięć albumów studyjnych. Oprócz tego pierwszego były to jeszcze: “Mój czas” (2003), “Nie zatrzyma nikt” (2005), “Świat się pomylił” (2007), “Patrycja Markowska” (2010), “Alter Ego” (2013), “Krótka płyta o miłości” (2017), “Droga” (2019; nagrana wraz z ojcem Grzegorzem Markowskim) i “Wilczy pęd” (2022).

Najpopularniejsze utwory artystki

Piosenkarka odebrała za sprzedaż swoich albumów dwie platynowe płyty i jedną złotą. Chyba największym i najbardziej rozpoznawalnym hitem Markowskiej jest jednak utwór „Świat się pomylił”, który zapowiadał jej czwartą płytę o tym samym tytule. Tą piosenką Markowska zgarnęła główną nagrodę w konkursie „Premier” na festiwalu w Opolu w 2007 r. i zapewniła sobie pierwszy w karierze status platynowej płyty. Na tym samym albumie znalazł się inny przebój wokalistki – „Jeszcze raz”, który został nagrany na potrzeby komedii romantycznej pod tym samym tytułem.
Inne przeboje Patrycji Markowskiej to: „Jeszcze raz”, „Hallo, hallo”, „Księżycowy”, „Lustro”, „Ostatni” i „Niepoprawna”.

Nagrody i wyróżnienia

Piosenkarka jest laureatką konkursu „Premier” na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2007) za piosenkę “Świat się pomylił”, a także konkursu Złote Dzioby w 2007, również za ten utwór. Na swoim koncie ma także wygraną w Plebiscycie Glamour w kategorii Kobiety Roku, a oprócz tego zdobywczynią “Eska Music Award” w 2008 roku.
Ciekawostką jest, że Patrycja Markowska była ambasadorką Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, które odbyły się w Krakowie.

Patrycja Markowska w “The Voice of Poland” i innych programach TV

W 2005 r. została zaproszona do udziału w drugiej edycji show „Taniec z gwiazdami”, 
W 2013 r. Markowska została trenerką i członkinią jury programuThe Voice of Poland”. W tym samym roku premierę miała jej kolejna płyta, „Alter Ego”, a w 2017 r. przyszedł czas na krążek „Krótka płyta o miłości”, na którym znalazły się utwory nagrane z takimi muzykami jak Leszek Możdżer i Grzegorz Skawiński. Rok później Markowska powróciła do „The Voice of Poland”.
W 2020 r. wzięła udział w drugiej edycji programu „Ameryka Express”.

Życie prywatne Patrycji Markowskiej 

Markowska nie lubi mówić o swoim życiu, stara się chronić swoich bliskim przed wścibskimi paparazzi oraz plotkami z brukowców. Artystka stara się nie ujawniać o sobie za dużo i bardzo strzeże życia prywatnego. Dowodem na to jest, chociażby fakt, że fani dowiedzieli się o rozpadzie jej związku dopiero po ponad roku. Piosenkarka tak chroni swoje życie, bo jak mówi, rodzina jest dla niej najważniejsza. Dlatego bardzo rzadko wypowiada się na tematy swojej mamy, taty czy syna. 

Związek z Jackiem Kopczyńskim

Piosenkarka pozostawała w nieformalnym związku z aktorem Jackiem Kopczyńskim w latach 2008-2022. Para ma nastoletniego syna Filipa Krystiana, który przyszedł na świat 9 stycznia 2008 roku. Z myślą o synku Patrycja napisała kilka piosenek na album “Patrycja Markowska”.
Związek od początku nie był łatwym dla gwiazdy. Aktor miał wtedy żonę, a artystka nie wyobrażała sobie związku z zajętym mężczyzną. Gdy pojawił się kryzys, para próbowała terapii, i wszystko wydawało się wracać na dobre tory. Jednak ich związek stał się już historią.
W lutym 2023 roku Patrycja i Jacek potwierdzili informację o rozstaniu. Piosenkarka bardzo przeżyła to rozstanie, dlatego informacja wypłynęła do mediów sporo po czasie. Artystka nie lubi mówić o swoim prywatnym życiu, dlatego informacja ujrzała światło dzienne po ponad roku. Jak twierdzi gwiazda, pozostaje z byłym ukochanym w dobrych stosunkach.

Grzegorz Markowski - wyjątkowa relacja z ojcem

Grzegorz Markowski ma bardzo dobre relacje z córką. Ona sama chętnie pokazuje w swoich mediach społecznościowych zdjęcia z ojcem, na jednym z ostatnich wspólnie czytają. Jak mówi artystka, spędza z Grzegorzem Markowskim każdą wolną chwilę. Fani w komentarzach często pisali, jak dobrze muzyk wygląda jak na swój wiek.
Grzegorz Markowski zrezygnował z występów z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Piosenkarka ujawniła, że czuje, że piosenka “Kieszenie” to raczej ich ostatni duet. Patrycja mówi też otwarcie, że to ona prosi ojca o występy, jednak jest świadoma, że to nie będzie trwało wiecznie. 

Patrycja Markowska - Wiadomości

Patrycja Markowska - Zdjęcia

Patrycja Markowska - Wideo