Reklama

Karolina Ferenstein-Kraśko

Karolina Ferenstein-Kraśko to polska bizneswoman, właścicielka firmy eventowej oraz stadniny koni. Rozpoznawalność zdobyła jako żona prezentera telewizyjnego Piotra Kraśki oraz uczestniczka programu „Agent - Gwiazdy”. Jednakże Karolina ma na swoim koncie więcej sukcesów. Sprawdź, czego nie wiesz jeszcze o tej pięknej i przedsiębiorczej kobiecie.
Karolina Ferenstein-Kraśko - najważniejsze informacje
Karolina Ferenstein-Kraśko /AKPA

Karolina Ferenstein-Kraśko - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  18.03.1977

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  bizneswoman

 • Produkcje:

  • "Agent - Gwiazdy"
Karolina Ferenstein-Kraśko to polska bizneswoman, właścicielka firmy eventowej oraz stadniny koni. Rozpoznawalność zdobyła jako żona prezentera telewizyjnego Piotra Kraśki oraz uczestniczka programu „Agent - Gwiazdy”. Jednakże Karolina ma na swoim koncie więcej sukcesów. Sprawdź, czego nie wiesz jeszcze o tej pięknej i przedsiębiorczej kobiecie.

Rodzina i młodość

Karolina Ferenstein-Kraśko urodziła się 18 marca 1977 r. Jej dziadkiem był Ludwik Ferenstein (1899-1990), najmłodszy oficer prowadzący defiladę przed marszałkiem Józefem Piłsudskim. Walczył również w brygadzie generała Maczka. Ojciec kobiety był dwukrotnym mistrzem Polski w jeździectwie, a matka wykładowczynią i pracownikiem naukowym katedry hodowli koni na SGGW w Warszawie. W 1987 r. Karolina wraz z  rodzicami wyprowadziła się z Warszawy do Gałkowa, gdzie założyli stadninę koni Ferenstein

Największą pasją kobiety są konie. Zaczęła uprawiać jeździectwo w wieku 5 lat, a trzy lata później wystartowała w pierwszych zawodach. Licencję sportową zdobyła jako 9-latka. Na swoim koncie ma zwycięstwa w ponad 100 konkursach – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Brała udział między innymi w Mistrzostwach Świata w Zangersheide w Belgi. W 2005 r. jako pierwsza kobieta w historii polskiego jeździectwa zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski.

Działalność biznesowa i medialna

Gdy Karolina Ferenstein miała 18 lat rodzice zdecydowali o uczynieniu jej nową właścicielką rodzinnej stadniny koni. Poza zarządzaniem posiadłością jest również gospodynią zawodów i pokazów, które mają miejsce w Gałkowie oraz zajmuje się trenowaniem innych pasjonatów jeździectwa.

Ponadto prowadzi firmę eventową K&F Group, w ramach której organizuje imprezy sportowe, kulturalne i charytatywne takie jak: Gałkowo Masters, Maraton Mazury czy Magiczna Gwiazdka. W 2018 r. wzięła udział w programie telewizyjnym "Agent - Gwiazdy". Zajęła tam drugie miejsce za Mikołajem Krawczykiem. Po występie w produkcji zdecydowała się wycofać się z show-biznesu, by skupić uwagę na życiu rodzinnym i prowadzeniu biznesów.

W tym samym roku wydała swoją pierwszą książkę „Konie. Pasja od pokoleń”. Poruszyła w niej temat historii swoich przodków, rodzinnej pasji do koni oraz podzieliła się poradami dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w jeździectwie. Karolina jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie w październiku 2022 r. obserwowało ją już przeszło 130 tys. osób. W serwisie publikuje zdjęcia siebie, swojej rodziny i podopiecznych stadniny w Gałkowie.

Życie prywatne

W 2001 r. w Gałkowie poznała swojego przyszłego męża Piotra Kraśkę. Dziennikarz zapisał się na lekcje jazdy konnej w słynnej stadninie. Oficjalnie parą zostali w 2004 roku, po rozwodzie mężczyzny z Dominiką Czwartosz. Trzy lata później zamieszkali razem w Georgetown pod Waszyngtonem, gdzie Kraśko pracował jako korespondent TVP.

Ślub pary miał miejsce we wrześniu 2008 r., a wesele odbyło się w rodzinnej stadninie koni Ferensteinów. Razem z Piotrem Kraśką wychowują trójkę dzieci: synów Konstantego (ur. 2007) i Aleksandra (ur. 2009) oraz córkę Larę (ur. 2016).

Karolina Ferenstein-Kraśko - Wiadomości

Karolina Ferenstein-Kraśko - Zdjęcia

Karolina Ferenstein-Kraśko - Wideo

 • Karolina Ferenstein-Kraśko: Mąż przydaje się na zakupach!

  Piątek, 16 grudnia 2016 (09:58)
  Karolina Ferenstein-Kraśko lubi zakupy i chętnie wybiera się do sklepów razem z całą rodziną. Twierdzi, że jest niezdecydowana i trudno jej podjąć szybką decyzję. Mąż w takich sytuacjach...
 • Bajeczne wakacje Piotra Kraśki i jego żony

  Środa, 18 czerwca 2014 (09:37)
  Karolina Ferenstein i Piotr Kraśko spędzą wakacje w Portugalii. Zamierzają zacząć od zwiedzania Lizbony, później chcą zobaczyć miejscowe stadniny koni, a na koniec wybiorą się do jednego...