Reklama

Danuta Martyniuk

Danuta Martyniuk (z d. Rolecka) to polska osobowość medialna pochodząca z Bielska Podlaskiego. Sławę zyskała jako żona „króla disco polo” – Zenka Martyniuka. O kobiecie jest jednak bardzo głośno nie tylko ze względu na małżeństwo z liderem zespołu Akcent. 
Danuta Martyniuk - najważniejsze informacje
Zenon Martyniuk /TRICOLORS/EAST NEWS /East News

Danuta Martyniuk - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  19.05.1967

 • Miejsce urodzenia:

  Bielsk Podlaski

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  celebryta/ka

Danuta Martyniuk (z d. Rolecka) to polska osobowość medialna pochodząca z Bielska Podlaskiego. Sławę zyskała jako żona „króla disco polo” – Zenka Martyniuka. O kobiecie jest jednak bardzo głośno nie tylko ze względu na małżeństwo z liderem zespołu Akcent. 

Młodość i życie prywatne

Danuta Martyniuk urodziła się w 1967 roku. Mieszkała i wychowywała się w Bielsku Podlaskim. Jej ojciec był właścicielem firmy świadczącej usługi budowlane. W szkole podstawowej była harcerką i śpiewała w zespole Płomyki. Z wykształcenia jest pielęgniarką: praktykę zawodową zdobywała w jednym z warszawskich szpitali. Nigdy nie pracowała jednak w zawodzie. 

W 1987 r. na lokalnej zabawie tanecznej z okazji majówki poznała swojego przyszłego męża, Zenona Martyniuka – lidera zespołu Akcent. Ich ślub miał miejsce 4 lutego 1989 r. w kościele Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. Po ceremonii odbyło się przyjęcie weselne na 250 osób. Panna młoda była wówczas w ciąży. 1 sierpnia 1989 r. na świat przyszedł syn pary, Daniel. Rodzina zamieszkała w domu w Grabówce obok Białegostoku.

Po ślubie z Martyniukiem Danuta oddała się roli żony i matki. Wystąpiła też jednak w teledysku piosenki "Gwiazda" zespołu Akcent. Zajmowała się również finansami i licznymi inwestycjami męża. Ma wnuczkę Laurę (ur. 2019). Kobieta lubuje się w butach i dodatkach od słynnych projektantów. W jej szafie można znaleźć projekty takich domów mody jak Louis Vuitton, Fendi czy Burberry.

Kontrowersje

Kobieta zdobyła szerszą rozpoznawalność z powodu wypowiedzi udzielanych mediom w związku z kontrowersjami wywoływanymi przez jej jedynego syna. W kwietniu 2020 r. wdała się w dyskusję z użytkownikami Facebooka, którzy krytycznie podchodzili do łamania przez Daniela Martyniuka zasad kwarantanny. Syn kobiety opuszczał dom, aby urządzać sobie przejażdżki samochodem, choć nie miał nawet uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Danuta broniła Daniela w komentarzach, używając niewybrednych słów i obrażając swoich rozmówców. Po fali krytyki ze strony internautów zdecydowała się usunąć profil na tym portalu społecznościowym. Kobieta nie potrzebowała jednak Facebooka, aby dalej dawać upust swoim emocjom publicznie.

Jesienią tego samego roku zasłynęła z negatywnych wypowiedzi o swojej byłej synowej. Miało to miejsce tuż po rozprawie rozwodowej młodych małżonków. Pierwsze doniesienia o kryzysie w związku młodego Martyniuka pojawiły się już kilka miesięcy po jego ślubie z 10 lat młodszą Eweliną Golczyńską. Danuta powstrzymywała jednak swój temperament aż do 21 września 2020 r. Czekając na syna przed salą rozpraw, opowiedziała dziennikarzom, co uważa o małżeństwie Daniela oraz matce swojej wnuczki Laury.

Kobieta zarzucała Ewelinie m.in. kierowanie się pobudkami finansowymi oraz utrudnianie młodemu ojcu kontaktów z dzieckiem. Wyliczała także drogie prezenty – wózek za 12 tys. zł oraz pierścionek zaręczynowy, który miał być ponad stuletnią rodzinną pamiątką. Ostatecznie przeprosiła byłą synową i jej rodziców na łamach jednego z dzienników. Rzekomo z powodu groźby rozwiązania konfliktu drogą sądową.

Danuta Martyniuk - Wiadomości

Danuta Martyniuk - Wideo