Reklama

Anna Cieślak

Anna Cieślak jest aktorką filmową, serialową, teatralną, a także dubbingową. Otrzymała nagrodę Prezydenta Gdyni i występuje m.in. w Teatrze Polskim. Jak rozwijała się kariera aktorki?
Anna Cieślak - najważniejsze informacje
Anna Cieślak /Artur Zawadzki /Reporter

Anna Cieślak - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  17.09.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Szczecin

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Złote Lwy Gdańskie

Anna Cieślak jest aktorką filmową, serialową, teatralną, a także dubbingową. Otrzymała nagrodę Prezydenta Gdyni i występuje m.in. w Teatrze Polskim. Jak rozwijała się kariera aktorki?

Młodość i rodzina

Anna Cieślak urodziła się 17 września 1980 roku w Szczecinie. W młodości przez dwa lata trenowała taniec, co zdradziła w trakcie programu "Taniec z gwiazdami". Stryjem aktorki był Bronisław Cieślak, znany m.in. z roli Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się”.

Ukończyła VI Liceum Ogólnokształcące w rodzinnym mieście, a w 2000 roku zakończyła naukę w Szkole Aktorskiej Lart StudiO. Cztery lata późnej została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Kariera

Aktorka zadebiutowała na dużym ekranie w 2005 roku za sprawą filmów "Karol - człowiek, który został papieżem" i „Your name is Justine” Franco de Peny. Za tę drugą rolę otrzymała m.in. Nagrodę Prezydenta Gdyni za Najlepszy Debiut podczas Festiwalu Polskich filmów Fabularnych w Gdyni, a także nagrodę za główną rolę kobiecą w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mons. Wcześniej występowała jednak w serialach takich jak "Glina" czy "Na Wspólnej".

W 2006 roku aktorka zadebiutowała w Teatrze Telewizji w sztuce noszącej tytuł „Góry Góry”. W swojej karierze artystka ma na koncie jeszcze takie spektakle telewizyjne jak „Prymas w Komańczy” i „Szkoła żon”. Największą popularność przyniósł Cieślak film z 2007 roku „Dlaczego nie!”, gdzie miała okazję zagrać uroczą i ambitną Małgosię.

W kolejnych latach pojawiła się również w wielu polskich serialach, takich jak m.in.: „Czas honoru”, „Egzamin z życia”, „Na dobre i na złe”, „Rezydencja”, oraz „Hotel 52”. Anna Cieślak otrzymała także nominacje do Złotych Kaczek za role w filmach „Generał Nil”, „Śluby panieńskie” oraz „Piksele". W 2008 roku aktorka użyczyła swojego głosu w takich produkcjach jak: „Kraina Lodu”, „Asterix na olimpiadzie”, czy „Mały Książę”. 

W 2014 roku Cieślak zdobyła nagrodę za najlepszą główną rolę kobiecą w słuchowisku „Salome” w reżyserii Dariusza Błaszczyka, na Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji „Dwa Teatry” w Sopocie. Po roku na tym samym festiwalu Cieślak otrzymała nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową. Swoich sił spróbowała też w programie rozrywkowym. W 2015 roku wzięła udział w „Tańcu z gwiazdami”, jednak po kilku tygodniach wycofała się z niego z powodu kontuzji, której doznała na treningach. W 2020 roku zaczęła swoją przygodę z serialem "Szadź".

Życie prywatne

W latach 2011-2013 Anna Cieślak spotykała się z Czesławem Mozilem, muzykiem i aktorem dubbingowym. Rok później, podczas prób do spektaklu „Król Lear” w Teatrze Polskim, poznała Przemysława Wyszyńskiego.

Ich związek zakończył się w 2019 roku, jednak jeszcze w tym roku aktorka zaczęła się spotykać z Edwardem Miszczakiem. Para zaręczyła się w 2020 roku, a w 2021 roku stanęła na ślubnym kobiercu.

Skandale

Związek Cieślak i Miszczaka od początku budził kontrowersje z uwagi na różnicę wieku, która wynosi 25 lat. Oboje byli też zamieszani w skandal dotyczący listy znanych osób, które poza kolejnością poddały się szczepieniu na COVID-19.

Aktorka i jej mąż znaleźli się wśród 18 osób ze świata kultury i sztuki, które zostały zaczepione szczepionkami z puli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a nie kwalifikowały się do grupy zero.

Anna Cieślak - Wiadomości

Anna Cieślak - Zdjęcia

Anna Cieślak - Wideo

 • Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 26: Anna Cieślak

  Czwartek, 22 września 2022 (13:45)
  Gościem najnowszego odcinka podcastu "Zdanowicz pomiędzy wersami" jest Anna Cieślak - aktorka telewizyjna i teatralna oraz ambasadorka, wolontariuszka i szkoleniowiec Fundacji "La...
 • Anna Cieślak wkurzona: Dzisiaj liczy się tylko autokreacja

  Poniedziałek, 12 grudnia 2016 (14:32)
  Anna Cieślak uważa, że w dzisiejszych czasach liczy się niemal wyłącznie autopromocja. Ona jednak zamiast bezcelowej działalności w mediach społecznościowych woli mówić ludziom o ważnych...
 • Anna Cieślak: Brak dzieci wynika z materializmu

  Środa, 6 kwietnia 2016 (07:50)
  Według Anny Cieślak rodzina to największa wartość w życiu człowieka. Dzięki bliskim nikt nie czuje się słaby ani osamotniony. Aktorka uważa jednak, że obecnie ludzie obawiają się...