Reklama
Reklama

Majątek Leonardo DiCaprio: ile zarabia aktor? "Jest gwiazdą z najwyższej półki"

Leonardo DiCaprio (47 l.) to amerykański aktor, który zdobył ogromną popularność dzięki roli w filmie "Titanic". Dopiero niedawno wreszcie doczekał się Oscara. Wraz z rozpoznawalnością przychodzą pieniądze. Czy Leonardo DiCaprio żyje hulaszczo i przepuszcza fortunę, a może inwestuje? Jaki majątek ma aktor? Na czym konkretnie zarabia? Sprawdziliśmy!

Leonardo DiCaprio: kariera

Leonardo DiCaprio urodził się 11 listopada 1974 r. w Los Angeles w Kalifornii. Jest jedynym dzieckiem sekretarki prawnej Ilmelin oraz pisarza, wydawcy i dystrybutora komiksów George'a DiCaprio. 

Kariera Leonarda DiCaprio rozpoczęła się, gdy zagrał w kilku filmach promocyjnych i edukacyjnych. Jego zdolności aktorskie zostały zauważone przez rodziców. Zatrudnili więc do pracy agenta talentów, który chciał, aby Leonardo występował pod pseudonimem scenicznym Lenny Williams. 

W 1990 r. DiCaprio wystąpił w wielu programach telewizyjnych, m.in. w "The New Lassie" i "Roseanne", a w 1991 r. dostał rolę w serialu "Growing Pains". 

Reklama

Był również nominowany do nagród Screen Actors Guild, Satellite Awards i BAFTA. Pojawienie się aktora w filmach Martina Scorsese "Gangi Nowego Jorku", "Aviator" i "The Departed" sprawiło, że na początku swojej kariery był porównywany do Roberta De Niro. 
DiCaprio ma za sobą długą i udaną karierę w Hollywood. Był nominowany do dziesięciu Złotych Globów i czterech Oscarów. Aktualnie w swoich mediach społecznościowych zwraca uwagę na problemy współczesnego świata. 

Na Instagramie napisał: "W ostatnim dniu #COP26 miałam zaszczyt spotkać się z niesamowitą Jumą Xipaia, młodą liderką rdzennych mieszkańców, która od dzieciństwa walczy przeciwko budowie zapory wodnej Belo Monte na rzece Xingu w Amazonii. Jej nieustanna walka o przetrwanie rdzennej ludności, lasów deszczowych, wzmocnienie pozycji kobiet, jej marzenia i nadzieje zrodzone z walki i zagrożeń głęboko poruszyły moje serce. Słowa Jumy pozostaną ze mną na zawsze". 

Aktor jest bardzo zaangażowany w ratowanie środowiska. Sam ma fundację, której celem jest "ochrona i zapewnienie dobrobytu wszystkim ludziom na Ziemi".

Leonardo DiCaprio: majątek

Obecnie Leonardo DiCaprio jest jednym z najlepiej opłacanych aktorów w świecie, a jego majątek ma wartość netto 260 mln dolarów, co w dużej mierze zawdzięcza aktorstwu. Za jedną rolę potrafi otrzymać nawet 59 milionów dolarów. Nic dziwnego, jest gwiazdą z najwyższej półki i osiąga znaczne dochody z portfela inwestycji i nieruchomości, a także z licznych kontraktów reklamowych. 

Jak podał polski Forbes w 2015 roku, Leonardo DiCaprio zainwestował pieniądze w firmę, która zajmuje się tworzeniem syntetycznych diamentów. Można zatem powiedzieć, że DiCaprio ulokował swoje środki w najlepszych przyjaciołach kobiet.

Jak widać, inwestycje to przysłowiowy "konik" aktora. Choć sam nie założył własnego biznesu, to inwestuje m.in. w firmy produkujące napoje organiczne, a także tworzące wirtualną rzeczywistość. Planuje także nowe inwestycje w branży nieruchomości - mówił o budowie luksusowego kompleksu hotelowego. Całość ma być położona na jego prywatnej (!) wyspie u wybrzeży Belize.

Aktor sam jednak twierdzi, że pieniądze to nie wszystko: "Ostatnią rzeczą, w jaką chcę się zamienić, jest tłusty hollywoodzki palant. Wychowałem się bez wielkich pieniędzy i byłem szczęśliwy. Nie sądzę, że będę dążył do pieniędzy lub sukcesu i skończę jako chciwiec lub ważniak. To prowadzi tylko do nieszczęścia. Nadal mogę być przyziemny i wykonywać tę pracę, jeśli tylko będzie mi ona sprawiać przyjemność".

Leonardo DiCaprio nie oszczędza na wydatkach - podobno kupił dom od gwiazdy serialu "Modern Family", Jesse Taylor. Willa miała kosztować aż 4,6 mln dol. Leonardo DiCaprio nabył również nowy dom w stylu zabytkowym w Los Feliz za 5,75 mln dol. Aktor mieszka w swoich dwóch kompleksach mieszkalnych przy Sunset Boulevard, około 30 minut jazdy od plaży w Los Feliz. 

Zobacz też:

DiCaprio potajemnie romansuje z Gigi Hadid! 27-latka nie jest "za stara" dla Leo?

Leonardo DiCaprio rozstaje się z kobietami z jednego powodu. Internauci opracowali teorię

Leonardo DiCaprio pręży klatę na jachcie za 650 milionów złotych. Ależ schudł

Leonardo DiCaprio nie może sprzedać swojego ogromnego domu. Mocno schodzi z ceny!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Leonardo DiCaprio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy