Reklama

Reklama

Reklama

Ile zarabia Zenek Martyniuk? Gwiazdor disco polo żyje jak król!

​Przez kilka lat piosenkę "Przez twe oczy zielone" nuciła cała Polska. Do dziś utwory wykonywane przez Zenka Martyniuka są nieodłącznym elementem zabaw weselnych. Ile kosztuje godzina pracy autora największych hitów disco polo? Jak mieszka Zenek Martyniuk?

Zenek Martyniuk żyje jak król

Zenon Martyniuk (53 l.) to polski piosenkarz disco polo, jeden z najbardziej rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. W 1989 r. wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent, który zasłynął z takich przebojów jak "Gwiazda" (posłuchaj!), "Przekorny los" (posłuchaj!) czy "Królowa nocy" (cover utworu zespołu Meffis). Martyniuk wydał ponad 20 albumów studyjnych (w tym 15 z zespołem Akcent). 

Reklama

W 2020 r. ukazał się film biograficzny o Martyniuku ("Zenek"). Od 1989 r. gwiazdor jest mężem Danuty Roleckiej, z którą ma syna Daniela. Deklaruje się jako osoba wierząca.

30 tys. zł za godzinę? Tyle może zarabiać gwiazdor disco polo!

Lwią część zarobków Zenka Martyniuka stanowią występy sceniczne. Przed pandemią gwiazdor dawał aż 300 koncertów rocznie. Za jeden gwiazdor muzyki disco polo życzy sobie 30 tys. zł! Kalendarz piosenkarza jest zapełniony na 3 lata do przodu. Martyniuk należy więc do tej mniejszości, która nie musi przez najbliższe lata martwić się o swoje dochody.

Według nieoficjalnych informacji za występ na koncercie sylwestrowym w czasach przedpandemicznych Martyniuk mógł dostać nawet 70 tys. zł! To tyle, ile Polacy zarabiający najniższą krajową dostaną po 2,5 roku pracy...

Rekordowe zyski z tantiem

W przypadku muzyków, których płyty rozchodzą się jak świeże bułeczki (a do takich niewątpliwie należy Zenek Martyniuk), duża część zysków pochodzi z tantiem. Tylko album "Przekorny los", który zyskał status diamentowej płyty, przyniósł muzykowi zyski rzędu 600 tys. zł. Single "Kochana, wierzę w miłość" czy "Prawdziwa miłość to ty" to kolejne 200 tys. zł zarobku dla piosenkarza.

Zyski Martyniuka z udostępniania wizerunku

Nie ulega wątpliwości, że Martyniuk to piosenkarz o jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów. Poza dochodami ze sprzedaży płyt czy koncertów dysponuje także ogromnym majątkiem uzyskanym z reklam.

Martyniuk użyczył swojego wizerunku firmie Just Food Polska. Dzięki temu do sklepów spożywczych wszedł napój energetyzujący Zenek Energy Drink. W 2017 r. wokalista otworzył własny pub (Jack Sparrow), który po dwóch latach sprzedał.

Dom Króla Disco Polo w Grabówce

Zenek Martyniuk jest przywiązany do rodzinnego Podlasia. W oddalonej o 7 km od Białegostoku Grabówce mieszka z żoną w przepięknym domu o wielkości 230 mkw.

Salon połączony z kuchnią jest urządzony w nowoczesnym stylu. Źródłem oświetlenia jest designerska lampa złożona z dwóch okręgów. We wnętrzu dominują jasne kolory - blat stołu wykonano z jasnego sosnowego drewna, krzesła obite są białą skórą, a ściany ozdobione tapetą w perłowym kolorze.

Przytulnego klimatu nadaje okazały kominek, przy którym gwiazdor w wolnych chwilach grywa na gitarze. Całość dopełnia podwieszany sufit ze stylowym niebieskim podświetleniem.

Także działka wokół domu robi wrażenie.

"Jeśli chodzi o wiosnę i lato, czas spędzamy tutaj, na tarasie, w ogródku. Tutaj sobie grillujemy, jest oczko z rybkami, imprezki też w miarę możliwości" - mówił Zenek Martyniuk w PnŚ. Na terenie posiadłości Martyniuka znajdują się: okazały, zadbany ogród, fikuśne oczko wodne i wydzielone miejsce do grilla i biesiadowania.

Jakiej emerytury spodziewa się Zenek Martyniuk? Złośliwcy twierdzący, że luksusy piosenkarza skończą się wraz z przejściem na emeryturę, mogą być zaskoczeni! Jeśli chodzi o zabezpieczenie swojej przyszłości, Zenek Martyniuk twardo stąpa po ziemi. Publicznie przyznał, że co miesiąc płaci składkę ubezpieczeniową w wysokości 4 tys. zł. W związku z tym muzyk może liczyć w przyszłości na emeryturę wysokości 5 tys. zł miesięcznie.

***

Zobacz także:

Emerytury polskich gwiazd. Ile dostają z ZUS Rodowicz, Cugowski, Dowbor?

Zenek Martyniuk olśniewa nowymi zębami. Wiele się tam zmieniło... Robi teraz piorunujące wrażenie!

Zenek Martyniuk popadł w poważny nałóg. Walczy z nim od lat!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy