Reklama
Reklama

Ile zarabia Mata? Szokujące kwoty! "Wynagrodzenie liczy minimum sześć zer"

Michał Matczak (21 l.), znany pod pseudonimami Mata oraz Skute Bobo i Młody Matczak, to raperski głos młodego pokolenia. Wokalista w bardzo szybkim tempie rozwija karierę muzyczną. Syn profesora Marcina Matczaka jest także pierwszym polskim artystą, który trafił na listę Global 200 Excl. US magazynu „Billboard”. To zestawienie, na którym znajdują się przede wszystkim utwory z największą liczbą wyświetleń w serwisach streamingowych (spoza USA).

Można się więc domyślać, że Mata (posłuchaj!) sporo zarobił na swojej muzyce. A to nie wszystko! Jego podobizna zagościła na Times Square. Coraz więcej osób głowi się nad tym, jakim majątkiem dysponuje raper i w jakim kierunku dąży jego kariera. Sprawdziliśmy!

Kim jest Młody Matczak

Michał Matczak urodził się we Wrocławiu w 2000 r. Jego ojciec, Marcin Matczak, to ceniony prawnik, radca prawny oraz profesor nauk społecznych, który specjalizuje się w naukach prawnych oraz teorii i filozofii prawa. Choć profesor Matczak nie jest aż tak znany, ma spore grono oddanych wielbicieli w sieci i poza nią.

Reklama

Mata ukończył edukację średnią w Warszawie i uzyskał maturę międzynarodową. Chodził do jednego z najlepszych liceów w stolicy — II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego. To dość istotna informacja, ponieważ placówka znajduje się w teledysku do utworu "Patointeligencja" (zobacz!). Jej nazwa przewija się również w treści piosenki "Patokreacja" (posłuchaj!).

Pomysł na pseudonim "Mata" chłopak podchwycił od swojego ojca, który wymyślił go podczas wakacji w 2012 r. Profesor Matczak przez cały czas bardzo wspiera swojego syna na drodze artystycznej kariery!

Kariera muzyczna Maty

W 2018 r. Młody Matczak wydał swój pierwszy album koncepcyjny pod tytułem "Fumar Mata". W grudniu 2019 r. w serwisie YouTube pojawił się teledysk do singla "Patointeligencja", co wywołało ogromne poruszenie. W ciągu zaledwie kilku dni utwór został odtworzony prawie 10 mln razy, a jego treść przez długi czas była szeroko komentowana w ogólnopolskich mediach - i to nie bez przyczyny. 

Treść odnosi się do zachowania dzieci oraz młodzieży z tak zwanych dobrych domów. Słowa piosenki sugerują, że młodzi ludzie nie stronią od zażywania substancji psychoaktywnych (a nawet twardych narkotyków), spożywają alkohol w szkole i popełniają samobójstwa. Nie brakuje też niechcianych nastoletnich ciąż. 

Utwór wywołał nie tylko poruszenie, ale także spore kontrowersje. Krytyka ze strony dyrekcji liceum im. Batorego zwraca uwagę na wykorzystanie wizerunku szkoły. Dziennikarze Telewizji Polskiej wykorzystali z kolei piosenkę do krytyki polskich sędziów, w tym także ojca rapera, który wspiera stronę sędziowską. Od tamtego czasu Mata ciągle rozwija swój warsztat. Sięga też po kolejne nagrody i wyróżnienia, a to wiąże się ze sporymi zarobkami.

Ile zarabia Mata?

Popularność Michała Matczaka doprowadziła do jego współpracy z siecią McDonald’s, na której (według ekspertów) mógł zarobić nawet kilkanaście milionów złotych. "Szacuję, że wynagrodzenie liczy minimum sześć zer, ponieważ artyści tego kalibru nie przyjmują zbyt wielu współprac, a ekskluzywność w zakresie utożsamiania ich z marką podlega dodatkowej wycenie" - powiedziała "INNPoland" Olivia Drost.

Z różnych źródeł wiadomo, że w 2000 r. Mata miał inkasować około 10 tys. zł za koncert. Podczas koncertu na warszawskim Bemowie Matczak zgromadził ponad 40 tys. widzów.

Obecnie Mata zarabia najwięcej prawdopodobnie dzięki nowej płycie, która otrzymała status diamentowej. A to dopiero początek jego kariery i świat stoi przed nim otworem - za tym idą nowe możliwości zarobku. Pod koniec stycznia 2022 r. Skute Bobo został zatrzymany za posiadanie 1,5 g marihuany. Wywołało to niewielki skandal, a sam Matczak odniósł się do tego zdarzenia podczas gali Bestsellery Empiku 2021 i zapowiedział "walkę" o legalizację używki. 

Jak sytuacja wpłynie na jego zarobki?

Zdania są podzielone, ale można podejrzewać, że tego typu skandal nie zaszkodzi jego karierze! Michał Matczak chyba coś szykuje... Jesteście ciekawi?

Młody Matczak jakiś czas temu skasował większość swoich postów na Instagramie. Wielu zastanawia się, co to może oznaczać. Możliwe, że będziemy świadkami narodzin czegoś zupełnie nowego!

***

Zobacz także:

Mata znowu to zrobił. Tłum fanów na nadwiślańskich schodkach

Jakie gwiazdy gościły w teledyskach Maty? To aktorzy, muzycy i celebryci!

Mata ma znowu problemy z policją! O co poszło tym razem?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Michał Matczak | Marcin Matczak | Mata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy