Laserowe usuwanie zmarszczek – jak laser pikosekundowy odmładza skórę?

Lasery pikosekundowe to wyjątkowo skuteczna technologia w odmładzaniu skóry, ponieważ wykorzystują najkrótsze (trwające zaledwie pikosekundę) impulsy, które są jednocześnie bardzo silne. Dzięki temu w kontrolowany sposób uszkadzają skórę i mobilizują ją do podjęcia procesów regeneracyjnych, których efektem jest m.in. laserowe usuwanie zmarszczek. Co warto wiedzieć o laseroterapii pikosekundowej?

Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym

Lasery pikosekundowe to najnowsze i najbardziej innowacyjne spośród laserów estetycznych. Zrewolucjonizowały zabiegi odmładzania skóry. Urządzenia te wykorzystują ultrakrótkie impulsy, dzięki czemu wywołują efekt fotomechaniczny, a nie fototermiczny, jak inne lasery na zmarszczki. Powoduje to powstanie fali uderzeniowej w skórze właściwej, która pobudza produkcję nowego kolagenu i elastyny, ​​bez uszkadzania naskórka. Zabieg jest wyjątkowo skuteczny i jednocześnie łagodny dla skóry. Lasery pikosekundowe umożliwiają nie tylko usuwanie zmarszczek, ale też redukcję przebarwień, blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów i zmian naczyniowych.

Laserowe usuwanie zmarszczek jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza medycyny estetycznej. Procedura jest mało bolesna, ale w przypadku większych obszarów czy zabiegu na okolicę oczu konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Laserowe odmładzanie twarzy praktycznie nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, utrzymujące się przez kilka godzin. Przez parę dni skóra może być lekko zaczerwieniona, później stopniowo staje się gładka, napięta i promienna.

Pico Plus - laser nr 1 na zmarszczki

Laser Pico Plus to jeden z trzech laserów pikosekundowych wykorzystywanych do odmładzania twarzy w warszawskiej Klinice Miracki. Pico Plus może pracować na wszystkich fototypach skóry, i ze względu na swoje parametry, jest najbardziej wszechstronnym narzędziem do laserowego odmładzania skóry. Pracuje szybciej, precyzyjniej i skuteczniej niż lasery nanosekundowe. Ogromna moc impulsów, częstotliwość pracy do 10 Hz i średnica plamki do 10 mm umożliwiają szybkie i efektywne prowadzenie zabiegów, a liczba zabiegów niezbędnych do uzyskania satysfakcjonujących efektów maleje niemal o połowę. Ta nowoczesna technologia umożliwia laserowe usuwanie zmarszczek nawet z tak delikatnych miejsc, jak okolice oczu.  

Unikalną możliwością tego lasera jest funkcja "Cold Rejuvenation", czyli zimna odnowa skóry. Do tego zabiegu służy specjalna końcówka, działająca na trzech głębokościach. Po zabiegu "zimnego fotoodmładzania" cera staje się gładka i niewiarygodnie rozświetlona. Mikroskopijne iskry elektryczne intensywnie stymulują kolagen do przebudowy oraz rozjaśniają przebarwienia. Laserowe usuwanie zmarszczek "na zimno" działa w głębi skóry, a nie na jej powierzchni, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest jeszcze szybszy niż przy tradycyjnym zabiegu laserem pikosekundowym.

Efekty laserowego odmładzania twarzy

Laserowe usuwanie zmarszczek pozwala na uzyskanie efektu młodzieńczego wyglądu po zaledwie kilku zastosowaniach. Podczas zabiegu stymulowane są procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu rezultaty są bardzo naturalne. Pod wpływem działania lasera organizm zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, co poprawia jędrność i napięcie skóry. Twarz staje się gładsza, lepiej nawilżona i rozświetlona. Wielu pacjentów zauważa również poprawę owalu twarzy. Efekty odmładzania twarzy laserem pogłębiają się w ciągu kilku tygodni. Specjaliści zalecają laseroterapię, składającą się z co najmniej trzech zabiegów. Rezultaty pogłębiają się z wizyty na wizytę. Odmładzanie laserowe warto powtarzać przynajmniej raz w roku dla podtrzymania, a nawet wzmocnienia uzyskanego efektu.

Jeśli poszukujesz skutecznej metody odmładzania skóry dla siebie, zachęcamy do konsultacji ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy mogą się pochwalić najdłuższym w Polsce doświadczeniem w technologii pikosekundowej.

Artykuł sponsorowany


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy