Reklama

Reklama

Reklama

Roman i Irina Abramowiczowie: para jak z marzeń, która skończyła przed sądem!

Roman Abramowicz (55 l.) do 26 lutego 2022 r. był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Forbes wycenił jego majątek na prawie 15 mld dolarów. Rosyjski oligarcha do tego czasu łatwo pomnażał fortunę i łatwo się zakochiwał. Rozwodził się trzy razy, ale to jego druga żona – Irina (55 l.), najbardziej wzbogaciła się na ich rozstaniu. Dziś oboje próbują chronić swoje majątki przed sankcjami. On wyprzedaje fortunę, a ona nie wystawia nosa ze swojej londyńskiej posiadłości.

Państwo Abramowicz - para jak z marzeń

Roman Abramowicz urodził się 26 lutego 1966 r. w Saratowie. Jest rosyjskim biznesmenem, inwestorem i politykiem. Fortunę pomnażał dzięki zdolnościom do interesów i znajomościom na wysokim szczeblu władzy jako zaufany człowiek Kremla. W 2005 r. sprzedał Gazpromowi swoją spółkę Sibnefti za 13 mld dolarów! Przez 8 lat był gubernatorem regionu Czukotki, a od 2003 r. właścicielem klubu piłkarskiego Chelsea. Ma udziały w firmach Evraz i Norilsk Nickel, które są największymi na świecie producentami stali i niklu.

Reklama

Irina Abramowicz, z domu Malandina, urodziła się w 1967 r. w Moskwie. Gdy miała 2 lata, tragicznie zmarł jej ojciec. Wychowywała ją matka i dziadkowie. Stewardessa Aerofłotu w 1990 r. poznała Romana, który często w interesach podróżował do Niemiec. Urocza blondynka od razu wpadła mu w oko. Pobrali się rok później. Irina spełniła marzenie miliardera o własnych potomkach, których nie mógł mieć z pierwszą żoną. Para doczekała się trzech córek i dwóch synów.

Rozwód, który zmienił życie Iriny

Udanym małżeństwem byli przez prawie 14 lat, do czasu, gdy potwierdziły się plotki o bliskiej zażyłości Romana z 25-letnią Daszą Żukową - piękną córką rosyjskiego oligarchy. W 2007 r. para rozwiodła się, a Irina stała się bajecznie bogata. Otrzymała 300 mln dolarów i wystawne nieruchomości na terenie Anglii oraz Francji. Bez ograniczeń mogła korzystać z luksusowych jachtów i prywatnych samolotów.

Abramowiczowie mieszkali w Wyspach, ale rozwód przeprowadzono w Rosji. W ten sposób miliarder sporo zaoszczędził, ponieważ według brytyjskiego prawa musiałby wypłacić żonie ponad 5,5 mld dolarów. Abramowicz stracił prawa rodzicielskie, ale łożył na dzieci, którym nic nie brakuje. Irina w rozmowie z rosyjskim magazynem "Tatler" powiedziała, że dzieci mają z nim świetny kontakt.

Wystawne życie Abramowiczów zagrożone

Agresja Rosji na Ukrainę wszystko zmieniła. Na Romana Abramowicza nałożono sankcje. Nie tylko zamrożono jego majątek, ale zabroniono mu podróżować do Wielkiej Brytanii, gdzie ukrywa się jego druga żona z dziećmi.

Irina bardzo boi się utraty statusu, a jej życie stało się niepewne. Do niedawna była pierwszą klientką Harrodsa. Wkrótce wszystko może się zmienić. Jak potwierdził jeden z byłych ochroniarzy Abramowicza dla angielskiego "The Sun":

Czy ich dobre czasy minęły już na dobre?

Zobacz też:

Johnny Depp i Amber Heard: psychiatra miał obciążyć aktora, a sam został wyśmiany przez internautów

Zrelaksowana księżna Charlene z córką na pokazie mody. Wyraźnie odżyła

W sprawie Tomasza Lisa padło niewygodne pytanie. Były pracodawca nie zaprzecza

Wspólne manewry sił powietrznych Japonii i USA nad Morzem Japońskim


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Roman Abramowicz | Irina Abramowicz

Reklama

Reklama

Reklama