Reklama

Reklama

Reklama

Rodzina Steczkowskich była na językach w całej okolicy. Nestor rodu zrezygnował z kapłaństwa

Danuta i Stanisław Steczkowscy doczekali się dziewięciorga dzieci, jednak nie przypuszczali, że staną się znaną rodziną w Polsce. Muzyczna familia wypłynęła na medialne wody za sprawą ich córki – Justyny Steczkowskiej, ale to niejedyna gwiazda w tej rodzinie. Oto wyjątkowa rodzina Steczkowskich!

Rodzeństwo Steczkowskich - kim są bracia i siostry Justyny?

To muzyczny klan pochodzący ze Stalowej Woli, gdzie Stanisław Steczkowski (†65 l.) był księdzem, a Danuta († 77 l.) śpiewała w chórze. Dla kobiety duchowny porzucił sutannę

Jako pierwsza na świecie pojawiła się ich córka - Agata Steczkowska (55 l.), która jest dyrygentką i kompozytorką.

Justyna Steczkowska (50 l.) urodziła się jako drugie dziecko i jak dotąd zrobiła największą karierę. To utalentowana i znana szerokiej publiczności wokalistka, która drogę do sławy zaczęła w popularnym programie "Szansa na sukces", brawurowo go wygrywając. 

Reklama

Śpiewa, komponuje i gra na skrzypcach, a prywatnie jest żoną architekta, Macieja Myszkowskiego (49 l.) oraz mamą Leona Myszkowskiego (22 l.), a także Stanisława i Heleny.

Magda Steczkowska (47 l.) również jest związana na stałe z branżą muzyczną jako wokalistka, kompozytorka i skrzypaczka. Jest szczęśliwą żoną i mamą, która kocha podróże. Zdjęcia z wypraw często wrzuca na swój Instagram.

Paweł Steczkowski (48 l.) jest basistą, kompozytorem i wokalistą tak jak jego młodszy brat, Jacek Steczkowski, który dodatkowo gra na saksofonie. Do rodzeństwa należą także Maria, Cecylia i Krystyna, które również śpiewają i grają na skrzypcach.

Steczkowscy razem nagrywali, komponowali i koncertowali zarówno pod własnym szyldem, jak i z wieloma cenionymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z rodziną Pospieszalskich. 25 lutego 2012 r. otrzymali tytuł Ambasadora Stalowej Woli.

Rodzice znanego rodzeństwa - historia ich miłości

Pierwsza córka państwa Steczkowskich urodziła się wtedy, kiedy jej ojciec był księdzem. W tamtym czasie był to ogromny skandal. Danuta obawiała się, że zostanie sama z dzieckiem, ponieważ Stanisław długo wahał się, czy zrezygnować z kapłaństwa.

Miłość do kobiety jednak wygrała, dlatego zdecydowali się na wspólne życie i zamieszkali w Stalowej Woli. Zajęli się wychowaniem dzieci i rozwijali ich zdolności muzyczne. Z sukcesem razem prowadzili chór i koncertowali po całej Europie, grając m.in. dla Jana Pawła II.

Krystyna Steczkowska i jej brat Paweł z mamą Danutą

Państwo Steczkowscy pobrali się dopiero w 1998 r. - wcześniej było to niemożliwe ze względu na przeszłość Stanisława. Tak o małżeństwie mówiła w "Vivie" ich córka Justyna:

Podczas ślubu pani Danuta miała 56 lat, a pan Stanisław - 65. Niestety mężczyzna zmarł trzy lata później, a żona przeżyła go o ponad dekadę. Do końca opiekowała się nią Justyna.

Rywalizacja sióstr Steczkowskich

Dziennikarze doszukują się rywalizacji głównie pomiędzy najstarszą siostrą a największą gwiazdą rodziny - Justyną. Wszystko za sprawą książki, jaką napisała w 2017 r. Agata pt. "Steczkowscy. Miłość wbrew regule".

Publikacja wzbudziła niemałą sensację, odsłaniając dużo prywatnych tajemnic klanu Steczkowskich. Najstarsza z sióstr Steczkowskich tworzy autorski program w Polskim Radiu, równolegle prowadząc chór dziecięcy, warsztaty oraz fundację. Zaczęła również wydawać własne płyty. 

Podobno swoim znajomym wyjawiła, że za długo pozostawała w cieniu i przed sześćdziesiątką chce nadrobić zaległości.

W kuluarach mówiono o tym, że siostry nie przepadają za sobą, czego dowodem miała być nieobecność Justyny Steczkowskiej na premierze książki. Wokalistka zapytana przez dziennikarkę "Vivy" o konflikt i publikację Agaty wyznała:

Okazuje się więc, że ujawnienie rodzinnych tajemnic zabolało pozostałe rodzeństwo.

Młodsze pokolenie Steczkowskich

Umuzykalniona rodzina cały czas jest obecna w show-biznesie, a wnukowie Danuty i Stanisława to również utalentowane osoby.

Coraz popularniejszy jest Leon Myszkowski (22 l.) - najstarszy syn Justyny Steczkowskiej i Macieja Myszkowskiego. Chłopak próbuje swoich sił jako DJ i nawet wystąpił na scenie razem ze swoją mamą. Wcześniej pasjonował się gotowaniem i prowadził własny kanał na YouTubie. Wydał również książkę kucharską "Kuchnia Leona".

Kamilla Steczkowska to córka Jacka, która mówi płynnie w trzech językach. Dziewczyna pracowała przy największych międzynarodowych produkcjach filmowych jako asystentka reżysera oraz aktorka. Ukończyła studia aktorskie w krakowskim "L'art Studio" oraz studiowała w Belgii i Londynie. To artystka, prezenterka i aktorka, która jest obdarzona - tak jak cały klan rodziny Steczkowskich - niepowtarzalnym głosem, którym czasem chwali się w sieci.

Zosia Królik (20 l.) to najstarsza córka Magdy Steczkowskiej i jej męża, Bartka, również muzyka. Dziewczyna studiuje w Krakowie, a po swych rodzicach odziedziczyła ogromny talent muzyczny. Wspólnie z mamą nagrała piosenkę pt. "Blisko Ciebie". Wyróżnia się nie tylko niezwykłym głosem, ale też wyjątkową urodą.

Rodzina Steczkowski doskonale odnajduje się w show-biznesie. Jak myślicie, czy młodsze pokolenia równie dobrze sobie poradzą?

Zobacz też:

Syn Justyny Steczkowskiej to milioner? Wiemy, ile zarabia Leon Myszkowski

Klan Królikowskich: aktorska rodzina, jakich mało. Tych dwóch osób na pewno nie znacie!

Ile zarabiają dzieci gwiazd? Syn Józefowicza cztery razy tyle co córka Lisa

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama