Reklama
Reklama

Lider Budki Suflera stworzył muzyczne imperium w rodzinie! Karierę robi nawet najmłodszy syn: "Nie chciałem iść na łatwiznę"

Dwie żony (jedna oczywiście eks), trzech synów, dwoje wnucząt, córka i wnuk obecnej żony… Tak wygląda najbliższa rodzina Krzysztofa Cugowskiego (72 l.) – wieloletniego wokalisty zespołu Budka Suflera. Większość członków klanu Cugowskich zawodowo zajmuje się muzyką, raczej stroniąc od ścianek i skandali. Najmłodszy syn, Krzysztof Junior „Christopher” (24 l.), nieśmiało stawia jednak pierwsze kroki w celebryckim świecie – niedawno opublikował m.in. zdjęcie z Michałem Wiśniewskim (50 l.). Kto jest kim w rodzinie Cugowskich? Poznajcie ich historię!

Rodzina Cugowskich: kim są?

W rodzinie Cugowskich bez wątpienia najbardziej znany jest Krzysztof Cugowski Senior - wieloletni wokalista Budki Suflera. Zespół powstał oficjalnie w 1974 r., ale Krzysztof już 5 lat wcześniej (jako licealista) stawiał muzyczne pierwsze kroki. Co ciekawe, na początku grupa miała się nazywać... Prompter’s Box, ale postawiono jednak na polskie tłumaczenie tego wyrażenia.

Cugowski ma trzech synów: Wojciecha, Piotra i Krzysztofa Juniora (Christophera). Dwaj starsi zajmują się przede wszystkim muzyką, a najmłodszy studiował aktorstwo w Londynie. Chris brał m.in. udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Reklama

Cała rodzina jest związana z Lublinem. To właśnie w rodzinnym mieście Krzysztof Cugowski ma dom. Jak toczyły się losy klanu i jak wyglądała historia jego członków?

Pierwsze małżeństwo Krzysztofa Cugowskiego i dwaj najstarsi synowie

Krzysztof Cugowski ma za sobą ślub i rozwód z Małgorzatą Cugowską. To właśnie z tego związku pochodzą dwaj starsi synowie - znani jako zespół Bracia. Związek rozpadł się, bo muzyk podczas trasy koncertowej poznał w Stanach Zjednoczonych blondynkę, która całkowicie zawróciła mu w głowie... Chociaż próbował ratować małżeństwo i odpychać od siebie uczucie, nie udało się. Czyli historia stara jak świat.

Okazuje się jednak, że chociaż Wojciech i Piotr przyszli na świat w czasach, gdy Budka Suflera była już popularnym zespołem, w domu wcale się nie przelewało. Aby zarobić, konieczne były wielomiesięczne trasy koncertowe. Grupa grała nawet kilkaset koncertów rocznie! Nic dziwnego, że Krzysztof Cugowski często powtarza, że wcale nie był dobrym ojcem...

W programie "Uwaga!" synowie Cugowskiego trochę się otworzyli. Piotr wyznał na przykład, że trudno było mu zrozumieć zachowanie taty:

"Kiedyś ten zawód wyglądał kompletnie inaczej. Żeby wygenerować zysk i utrzymać rodzinę, tata musiał znikać na wiele miesięcy. Przyszedł taki moment, że moi rodzice się rozstali. Tata związał się z Joanną - obecną żoną. I to był taki burzliwy okres w moim życiu. Nasze drogi z tatą na jakiś czas się rozeszły".

Na szczęście później udało im się dogadać, a Krzysztof Cugowski z synami stworzył zespół Cugowscy - nagrali razem płytę studyjną "Zaklęty krąg", a także trochę koncertowali.

W latach 90., gdy związek Krzysztofa i Małgorzaty chylił się ku końcowi, synowie pary byli nastolatkami. Wojciech urodził się w 1976 roku, a Piotr - w 1979 roku. Ich życie od początku kręciło się wokół muzyki. Kariera zespołu Bracia zaczęła się już w 1997 roku, ale ogólnopolską rozpoznawalność zyskali lata później. Wylansowali takie hity jak "Nad przepaścią" czy "Wierzę w lepszy świat".

Prywatnie Piotr Cugowski ma żonę, Elizę, oraz syna, Piotra. Wojciech Cugowski jest z kolei związany z Krystyną, z którą przywitali na świecie córkę, Weronikę.

Drugie małżeństwo Krzysztofa Cugowskiego i najmłodszy syn

Gdy w połowie lat 90. Krzysztof Cugowski wyleciał do Stanów Zjednoczonych, wcale nie myślał o rozwodzie. Na drodze stanęła mu jednak 15 lat młodsza Joanna. To była miłość od pierwszego wejrzenia. W wywiadzie dla "Super Expressu" muzyk wyznał:

"Po dwóch, trzech miesiącach wiedzieliśmy, że trzeba z tym coś zrobić. Sytuacja jednak wcale nie była łatwa. Mieliśmy swoje małżeństwa, dzieci, córka Joasi miała trzy lata. Wykonaliśmy odważny ruch, zwłaszcza Asia, która w Ameryce miała dobre, ułożone, dostatnie życie. Rozwiedliśmy się. Ona zabrała trzy walizki, ja wyszedłem z domu z teczką z dokumentami".

Na początku parze brakowało pieniędzy. Do dziś wspominają, że podczas parapetówki musieli przyjmować gości na zastawie wykonanej z plastiku. Los szybko się jednak odmienił, bo Budka Suflera wypuściła "Takie tango" - a wraz z kolejną falą popularności przyszły ogromne pieniądze. 

Joanna Cugowska nie musiała pracować, ale chciała. Została biegłą sądową. W 1998 roku przyszedł na świat syn pary, Krzysztof Junior.

Chłopak kilka lat temu w "Dzień dobry TVN" zarzekał się, że nie ma ochoty na karierę muzyczną:

Zajął się więc aktorstwem, chociaż od muzyki wcale nie udało mu się uciec. Wziął przecież udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym niezbędne są również umiejętności wokalne. Wydaje się, że jego kariera aktorska właśnie nabiera tempa.

Chris Cugowski pochwalił się nawet, że udało mu się zagrać w popularnym serialu "Bridgertonowie". Nie wiadomo dokładnie, czy jego rola rozwinie się w jakiś sposób w kolejnych sezonach.

W jednym z komentarzy pod jego zdjęciem na Instagramie można przeczytać:

"Był w pierwszym odcinku przez 2 sekundy, w 39 minucie. Grał to za dużo powiedziane. Ale w PL jak zwykle się rozemocjonowali LOL".

W rodzinie jest również miejsce dla córki Joanny z pierwszego małżeństwa oraz jej małego synka. Po narodzinach malucha kobieta poleciała nawet do Stanów Zjednoczonych, by pomóc córce.

W wywiadzie z magazynem "Na Żywo" Cugowski wyznał niedawno, że wcale nie żałuje zakończenia pierwszego związku:

Co myślicie o klanie Cugowskich? Lubicie Budkę Suflera? A może wolicie zespół Bracia?

Zobacz też:

Krzysztof Cugowski jest z żoną Joanną już od 30 lat. Po drodze rozbili dwa małżeństwa

Rodzina Steczkowskich była na językach w całej okolicy. Nestor rodu zrezygnował z kapłaństwa

Klan Królikowskich: aktorska rodzina, jakich mało. Tych dwóch osób na pewno nie znacie!

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy