Krystyna Loska była twarzą polskiej telewizji
Krystyna Loska przez kilka dekad witała widzów TVP. Prezenterka słynęła z niezwykłej pamięci i zapowiadała całą listę programów na dany dzień bez kartki. W 1994 roku odeszła z pracy. Nie podobały się jej zmiany wprowadzane przez nowego dyrektora i jego ekipę.
"Nie podobało mi się zarozumialstwo niektórych ludzi, którzy jeszcze świata nie poznali, a już byli tak pewni siebie. Uznałam, że szkoda mojego czasu" - mówiła w książce "Prezenterki".
Dzisiaj Krystyna Loska ma 88 lat i czuje się świetnie, o czym opowiedziała jej córka Grażyna Torbicka w rozmowie z Kayah.
"Mama czuje się bardzo dobrze teraz. Świetnie funkcjonuje, nadal jeździ samochodem. Ma bardzo dużo spraw. Cudownie" - mówiła Grażyna Torbicka w podcaście "Kayah zaprasza" w radiu RMF Classic.
Grażyna Torbicka przyznała, że chodzi o... złamane serce
Jednak Torbicka przyznała, że Loska od lat ma pewne kłopoty. Prezenterka od lat musi uważać, gdyż ma zespół złamanego serca.
"Takotsubo, taka ładna nazwa, a jednocześnie jest to wyraz takiej wrażliwości naszej" - mówiła w podkaście Kayah, która ma podobne problemy. Wokalistka zapytała Torbicką, jak sobie z tym radzić
"To jest kwestia niepozwalania sobie na to, żeby się emocjonować. Tak negatywnie (…), bo serce mówi wtedy 'Stop, na moment (…) muszę odpocząć'. Więc taki chillout. Ale to łatwo powiedzieć, bo to, jak powiedziałaś wynika z takiej wrażliwości. Przejmujemy się rzeczami różnymi, bliskimi, tym co się dzieje, a są osoby, których serce mówi wtedy: 'Ja w tym nie biorę udziału'".
Krystyna Loska nie mieszka z Grażyną Torbicką
Grażyna Torbicka opiekuje się mamą, ale ta świetnie sobie radzi i mimo iż w przyszłym roku pod koniec lipca będzie obchodzić 90 urodziny, to nadal jest samowystarczająca.
"Mama mieszka sama. Ma mieszkanie w centrum Warszawy, które zawsze mieliśmy, świetnie tam sobie funkcjonuje, tylko ja ją ściągam do nas, bo my mieszkamy pod Warszawą i tu mama ma prawdziwy kontakt z naturą" - opowiadała Torbicka
Zobacz też:
87-letnia Krystyna Loska znów zadziwiła wszystkich. Co za sceny
A jednak to nie były plotki ws. Torbickiej. Ekspert zwraca uwagę na jedno
Grażyna Torbicka otwarcie wyznała. Mówi wprost, w domu już nawet do kuchni chodzą osobno








