Reklama
Reklama

Zostanie premierem Wielkiej Brytanii. Ale to o jego żonie mówią wszyscy!

Rishi Sunak (42 l.) ma zostać nowym premierem Wielkiej Brytanii, taką informację przekazało BBC. Jego żona to Akshata Murty, córka indyjskiego miliardera. Mówi się, że kobieta dysponuje większym majątkiem od samej królowej Elżbiety...

Rishi Sunak zostanie premierem Wielkiej Brytanii po tym, jak Penny Mordaunt zrezygnowała z dalszej rywalizacji. Informację oficjalnie potwierdziło BBC.

Nie dość, że Sunak będzie najmłodszym premierem kraju od ponad 200 lat, to jeszcze wywodzi się z mniejszości etnicznej. Jego rodzice urodzili się w Afryce, ale mają hinduskie korzenie.

To także trzeci szef brytyjskiego rządu w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

Kim jest Akshata Murty?

Początkowo Rishi Sunak studiował filozofię, politologię i ekonomię na uczelni publicznej w Oksfordzie, a później przeniósł się na studia magisterskie na Stanford University.

Reklama

W czasie edukacji zaczął spotykać się z córką indyjskiego miliardera z branży IT, Nagavary Murthy’ego. Wówczas już na dobre zagościł w świecie biznesu, a obecnie media wyceniają jego majątek na ponad 700 milionów funtów!

Akshata Murty jest projektantką mody i dyrektorką w jednej z firm swojego ojca. W przeszłości prowadziła własną markę modową. Murty posiada również udziały w brytyjskiej firmie, która prowadzi pizzerię Jamiego Olivera.

Małżeństwo doczekało się dwóch córek: 11-letniej Krishny i 9-letniej Anoushki.

Rishi Sunak i jego żona są bogatsi od rodziny królewskiej? Oto ich majątek

Przyszły premier Wielkiej Brytanii trudnił się jako analityk w banku inwestycyjnym Goldman Sachs, a w lutym 2020 roku został mianowany brytyjskim ministrem finansów

W czasie pandemii Sunak promował kontrowersyjną kampanię "Pomagaj, jedząc na mieście", nakłaniając klientów do powrotu do restauracji. Po dwóch latach zrezygnował z funkcji kanclerza, ubiegając się o stanowisko przewodniczącego Partii Konserwatywnej.

"Sunday Times" umieścił parę na 222. miejscu rankingu najbogatszych Brytyjczyków, szacując ich majątek na 730 milionów funtów. To o wiele więcej, niż dobytek poprzednich premierów UK. 

Zapytany, czy nie jest zbyt zamożny na objęcie funkcji premiera, odpowiedział:

Murty i Sunak są też właścicielami co najmniej czterech domów w Wielkiej Brytanii i Kalifornii, w tym domu z pięcioma sypialniami w Kensington o wartości prawie 7 milionów funtów oraz gruzińskiej rezydencji o wartości 1,5 miliona funtów, jak podsumowuje "The Guardian". 

Posiadają również penthouse warty 5,5 miliona funtów na plaży w Santa Monica z zapierającym dech w piersiach widokiem na pasmo górskie. 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rishi Sunak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy