Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zmarła najsłynniejsza anorektyczka

Francuska anorektyczna aktorka i modelka Isabelle Caro, której zdjęcia pojawiły się w szokującej włoskiej kampanii reklamowej, zmarła w wieku 28 lat. Na anoreksję cierpiała od 13. roku życia.

O śmierci Caro, po jej powrocie do Francji z Tokio, powiadomiła agencję AP jej długoletnia nauczycielka aktorstwa Daniele Dubreuil-Prevot. Anorektyczka zmarła po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu.

Reklama

Modelka pojawiła się w 2007 roku w kampanii finansowanej przez włoską firmę odzieżową na zdjęciach kontrowersyjnego fotografa Oliviero Toscaniego. Pod hasłem "Nie - anoreksji" zdjęcia ukazywały nagą wychudzoną Caro z wystającymi kośćmi. Jak podaje hiszpańska gazeta "El Mundo", modelka o wzroście 1,64 m ważyła wówczas 31 kg.

Zdjęcia z tej kampanii zostały zakazane przez włoską radę ds. reklamy, która uznała, że "komercyjnie wykorzystują" obraz choroby. Większość billboardów usunięto, ale zdjęcia ukazały się także w prasie.

Instytut Kontroli Reklamy (IAP) orzekł, że naruszyły one jedną z zasad reklamy, która nie może obrażać uczuć moralnych, obywatelskich i religijnych oraz musi respektować ludzką godność we wszystkich formach wyrazu.

Dowiedz się więcej na temat: anoreksja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje