Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zmarła Karin Stanek

Karin Stanek - jedna z najpopularniejszych piosenkarek lat 60., znana m.in. z piosenek "Autostop" i "Chłopiec z gitarą" - zmarła we wtorek (15 lutego) w jednym z niemieckich szpitali.

Informację o śmierci artystki podało w czwartek Polskie Radio.

Reklama

Piosenkarka chorowała na zapalenie płuc, zmarła po trzytygodniowym pobycie w szpitalu w Niemczech, gdzie mieszkała od 1976 roku. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę. Rodzina piosenkarki nie życzy sobie jednak, by ujawniać dokładne miejsce pochówku.

Karin Satenk urodziła się 18 sierpnia 1943 (lub 1946) roku w Bytomiu w rodzinie górniczej. Na scenie zadebiutowała w 1962 roku piosenką "Jimmy Joe". W tym samym roku, po zwycięstwie odniesionym w konkursie "Czerwono-Czarni szukają młodych talentów" w Zabrzu i Krakowie, została wokalistką grupy. Występowała z nią do roku 1969.

W latach 60. odnosiła sukcesy na festiwalach w Sopocie i Opolu, gdzie została wyróżniona m.in. za wykonanie piosenek "Autostop" i "Chłopiec z gitarą".

Po odejściu z zespołu Czerwono-Czarni występowała solo, a także z grupami: The Samuels, Aryston, Inni oraz Schemat.

Wylansowała m.in. takie przeboje jak: "Malowana lala", "Tato, kup mi dżinsy", "Trzysta tysięcy gitar".

Marian Lichtman - członek zespołu "Trubadurzy" - powiedział o niej, że była "pierwszą polską rokendrolówą", "polską Suzi Quatro lat 60.".

Dowiedz się więcej na temat: Karin Stanek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL