Reklama
Reklama

Zenek Martyniuk już odkłada na emeryturę. Ile dostanie? Można się zdziwić!

Jak się okazuje - Zenek Martyniuk nie tylko świetnie radzi sobie na scenie, ale jest także znakomitym przedsiębiorcą. Choć ma zaledwie 53 lata, już myśli o emeryturze i odkłada na ten cel spore pieniądze. Wygląda na to, że uda mu się zaoszczędzić niemałą sumę!

Zenek Martyniuk myśli już o emeryturze

Zenek Martyniuk i jego zespół Akcent to dziś niekwestionowani królowie muzyki disco polo. Popularnego wokalistę zna dzisiaj każdy, a jego hity takie jak "Przez twe oczy zielone" czy "Prawdziwa miłość to Ty", od lat bawią Polaków na kameralnych weselach i masowych imprezach. Popularny wokalista wystąpi niebawem także na "Sylwestrze marzeń" w Zakopanem, organizowanym przez TVP.

Choć artysta jest w kwiecie wieku i cały czas koncertuje, okazuje się, że już teraz powoli myśli o emeryturze. Właśnie dlatego stara się odkładać zarobione pieniądze. Uznany muzyk nie chce podzielić losu innych gwiazd polskiej sceny, które na stare lata musiały wiązać koniec z końcem i martwić się o zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Reklama

Dysponując takim kapitałem, lider zespołu Akcent już teraz może sporo zaoszczędzić i przeznaczyć część środków na późniejsze lata. Popularny Zenek ma świadomość tego, że nie będzie przecież grać koncertów przez całe życie.

Tak wygląda emerytura Zenka Martyniuka

Według informacji do jakich dotarli dziennikarze gazety "Super Express", gwiazdor disco polo odkłada miesięcznie około 4 tysięcy złotych. Standardowa składka przekazywana przez pracodawców wynosi obecnie około tysiąca złotych. Wygląda na to, że muzyk może liczyć na sporą emeryturę.

Nawet nie biorąc pod uwagę waloryzacji rent i emerytur, okazuje się, że emerytura Zenka Martyniuka będzie oscylować w granicach pięciu tysięcy złotych.

Oczywiście mówimy tu o dolnej granicy, bowiem biorąc pod uwagę różne zjawiska ekonomiczne, można śmiało stwierdzić, że przyszła emerytura Zenka Martyniuka przekroczy tę sumę.

Jak widać na przykładzie innych gwiazd, warto zawczasu zadbać o przyszłe świadczenia emerytalne. Jak się bowiem okazuje, nawet najbardziej znane osobistości otrzymują często zatrważająco niskie emerytury.

Na przykład Alicja Majewska może liczyć na emeryturę w wysokości tysiąca złotych miesięcznie, a Karol Strasburger musi zadowolić się sumą nieprzekraczającą dwóch tysięcy złotych!

Biorąc pod uwagę to, ile zarabiają aktywne gwiazdy show-biznesu, te kwoty są zaskakująco niskie! Trudno więc dziwić się liderowi Akcentu, że już dziś myśli o emeryturze.

Zobacz też:

Mick Jagger składa życzenia fanom. Post skomentowała Krystyna Pawłowicz

Anna Głogowska pokazała nowego chłopaka. Ależ z niego przystojniak

Omenaa Mensah i jej mąż zorganizowali kolację wigilijną. Aż trudno uwierzyć w ich dobroć 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy