Reklama

Reklama

Reklama

​Zbigniew Ziobro w trudnych chwilach może liczyć na wsparcie żony. Kim jest Patrycja Kotecka?

Patrycja Kotecka, żona Zbigniewa Ziobry, ma za sobą burzliwą przeszłość zawodową. Pracowała jako dziennikarka śledcza i dokumentalistka, ale jej uroda sprawiła, że zainteresował się nią również świat mody. Obecnie znana jest głównie jako żona ministra sprawiedliwości i lidera Solidarnej Polski.

Patrycja Kotecka i starszy od niej o 8 lat Zbigniew Ziobro zaczęli się spotykać w 2005 roku. Kotecka była wtedy dziennikarką śledczą i dokumentalistką.

Kim jest Patrycja Kotecka?

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego była wówczas związana zawodowo w Telewizją Polską. Jednym z jej pierwszych zadań było opracowywanie dokumentacji do programu Bogusława Wołoszańskiego „Sensacje XX wieku”. 

Ze względu na jej urodę w tym samym czasie zainteresował się nią świat mody. Kotecka brała udział w pokazach Xymeny Zaniewskiej i Violetty Śpiechowicz. 

Reklama

Jako dziennikarka śledcza opracowywała demaskatorskie materiały dla „Super Expressu”, „Gazety Bankowej” i „Radia Solidarność”. Szczytowym momentem jej dziennikarskiej kariery było ujawnienie billingów tak zwanej grupy trzymającej władzę w aferze Rywina.

Po tym sukcesie została reporterką TVP Info, koordynatorką TVP Info, a w końcu wicedyrektorką Agencji Informacji TVP. Wprawdzie w 2009 roku została zwolniona z pracy przez ówczesnego prezesa zarządu TVP, ale jej zawodowe doświadczenie doceniła Apella - firma założona przez Media SKOK, głównego udziałowca Fratrii wydającej m.in. tygodnik „Sieci” i portal wPolityce. Zaoferowano jej stanowisko kierowniczki ds. projektów medialnych.

Romantyczny ślub

27 lipca 2011 roku w Wieliczce Patrycja Kotecka i Zbigniew Ziobro przyrzekli sobie wieczną miłość w kameralnym gronie kilkudziesięciu ważnych gości ze świata polityki. 

Nowożeńcy wyznali wówczas, że kilkanaście miesięcy wcześniej zawarli ślub kościelny, ale nikomu o tym nie wspominali, ponieważ pragnęli, by było to intymne, rodzinne doświadczenie. Do tej pory nie wiadomo, kiedy i gdzie odbyła się kościelna ceremonia. 

Krótko po ślubie w Wieliczce na świat przyszedł pierwszy synek pary, Jan. 4 lata później dołączył do niego młodszy brat. 

"Power couple"

W 2016 roku Patrycja Kotecka objęła stanowisko dyrektorki marketingu firmy ubezpieczeniowej Link4, spółki zależnej od PZU. Firma od razu zapewniła, że nominacja Koteckiej na wysokie stanowisko nie ma nic wspólnego z rosnącymi wpływami politycznymi Zbigniewa Ziobry. 

Chociaż Patrycja Kotecka jest sporo młodsza od męża, plotkuje się, że to ona z tylnego siedzenia kieruje jego karierą. Podobno Zbigniew zwierza jej się ze wszystkich swoich problemów, w tym związanych z zaostrzającym się konfliktem między nim a Jarosławem Kaczyńskim. 


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Patrycja Kotecka | Zbigniew Ziobro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »