Reklama
Reklama

Wpadka TVP i Idy Nowakowskiej z Captain Jackiem: pomyliła striptizera z żołnierzem

W poniedziałek, 15 sierpnia odbył się "Koncert piosenki wojskowej państw NATO" organizowany przez TVP. Jak można się domyślić, nie zabrakło wpadek prezenterów publicznej telewizji. Ida Nowakowska pomyliła byłego striptizera z żołnierzem, który dawniej był wokalistą. W Elblągu świetnie za to bawił się Jacek Kurski z małżonką.

Miało być pięknie, a wyszło, jak zawsze. Nie obyło się bez wpadek Idy Nowakowskiej na scenie i jarmarcznej atmosfery. TVP ogłaszała, że "Koncert piosenki wojskowej państw NATO" będzie wydarzeniem na poziomie, a okazał się imprezą w stylu Sylwestra TVP. Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej zawsze wywołują wiele emocji. Niestety, nie można się oprzeć wrażeniu, że TVP głównie wykorzystała patriotyczne emocje we własnych celach propagandowych.

Wpadka TVP i Idy Nowakowskiej z Captain Jackiem

Jedną z zagranicznych gwiazd był niemiecki zespół Captain Jack (posłuchaj!), który nawiązuje jedynie wizualnie do wojskowej tematyki. Patriotyczno-muzyczne wydarzenie nie obyło się jednak bez wpadek prowadzących.

Reklama

Ida Nowakowska, zapraszając na scenę zespół, nie wzięła pod uwagę, że pierwotny wokalista, żołnierz Franky Gee od dawna nie żyje (zmarł w 2005 roku). Jego miejsce zajął Bruce Lacy, który ma doświadczenie jako striptizer.

Uwagę na błąd prowadzącej zwróciła Sylwia Czubkowska na Twitterze, która napisała: "Zanim został super gwiazdą był amerykańskim żołnierzem - Ida Nowakowska zapowiadając Captain Jack. Tyle, że oryginalny wokalista Franky Gee, który był w US Army zmarł w 2005 r. A śpiewa najpewniej Bruce Lacy, który doświadczenie zdobywał w grupie striptizerów Erotic Tigers".

Oprócz Idy Nowakowskiej, która pomyliła piosenkarza ze striptizerem, na scenie pojawili się też rapujący żołnierze. Jeden z nich w swoim tekście użył zwrotu: "Nie chcą pracować, chcą cwaniakować", nawiązując do migrantów ze wschodu.

Z kolei Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak zachęcał do przyłączenia się do armii: "4650 zł miesięcznie. Warto być żołnierzem, służyć ojczyźnie, swoim bliskim. Walczymy o to, aby Polska była Polską".

Koncert piosenki wojskowej państw NATO w TVP

"Koncert piosenki wojskowej państw NATO" został zorganizowany w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Oprócz Reprezentacyjnego Chóru Wojska Polskiego i pieśni patriorytcznych, na scenie w Elblągu wystąpiły też polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki.

Wystąpili między innymi: Halina Frąckowiak, Trubadurzy, Jan Pietrzak, czy Filip Lato. Z zagranicznych wykonawców w koncercie udział wzięli: Captain Jack, Bahar Gelir, Dean Barton, Odessa Band, Julia Belei z Ukrainy.

Na widowni był widoczny Jacek Kurski z żoną, a także Minister Obrony Narodowej.

Zobacz także:

Ida Nowakowska zdradza tabloidowi upodobania swojego męża. Zakochał się w... ale nowina!
"You Can Dance". Kolejne awantury na planie. Tym razem Nowakowska w starciu z Egurrolą
Ida Nowakowska nie ma gwiazdorskiego kontraktu z TVP. Jak się tam dostała?

Katarzyna Cichopek komentuje kłótnię z Idą Nowakowską. Prywatnie się lubią?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska | TVP | Jacek Kurski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy