Reklama
Reklama

Wielkie zaskoczenie w TVP. Takiej decyzji nikt się nie spodziewał. W TVN-ie już się boją?

Telewizja Polska ogłosiła, że już niebawem wystartuje z nową dokumentalną serią, która bezpośrednio uderzy w jedną z konkurencyjnych stacji. Program "Jak oni kłamią" ma rzekomo rozliczyć nieuczciwych dziennikarzy z ich "kłamstw i manipulacji". To kolejny atak na telewizję, która od wielu lat znajduje się na celowniku osób związanych z obozem partii rządzącej.

TVP Info z nowym cyklem dokumentalnym

Podczas piątkowego wydania wieczornych "Wiadomości", prowadząca program Marta Kielczyk ogłosiła, że w najbliższy poniedziałek na antenie TVP Info odbędzie się emisja premierowego odcinka nowej serii dokumentalnej, która opowie o "kłamstwach, półprawdach i manipulacjach telewizji".

Jak się jednak okazało - nie będzie to format przedstawiający kulisy pracy dziennikarzy na Woronicza, a materiał, który ma obnażyć rzekomo przebiegłe i kombinatorskie działania pracowników stacji TVN.

Reklama

Serial TVP opowie o "kłamstwach i manipulacjach"

Cykl "Jak oni kłamią" został zapowiedziany bezpośrednio po emisji materiału przygotowanego przez Konrada Warzochę, który w swoim reportażu zarzucał konkurencyjnej telewizji jawne wspieranie opozycji.

Widzowie "Wiadomości" mogli zobaczyć fragmenty nagrań, na których Katarzyna Kolenda-Zaleska zwraca się do Donalda Tuska per "panie profesorze", Władysław Frasyniuka nazywa w TVN24 Straż Graniczną "watahą psów", a Monika Olejnik kłóci się z ministrem Przemysławem Czarnkiem w "Kropce nad i". Nie zabrakło też wzmianki na temat horrendalnie drogich butów Donalda Tuska.

W wieczornym wydaniu serwisu informacyjnego po raz kolejny powtórzono także nieprawdziwą informację o tym, że Piotr Kraśko miał namawiać demonstrantów do udziału a marszu 4 czerwca.

"O tym, że TVN to tuba Tuska, wiedzą wszyscy" - ocenił autor materiału Konrad Warzocha

Autorzy nowego programu dokumentalnego "Jak oni kłamią" chcą rozliczyć konkurencyjną stację z domniemanych kłamstw i przeinaczeń.

"Od poniedziałku w TVP Info nowy codzienny program o kłamstwach, półprawdach i manipulacjach telewizji z Wiertniczej" - zapowiedziała nowy format Marta Kielczyk.

Widzowie nie ufają telewizji publicznej

Decyzja TVP o emisji dokumentu opowiadającego o kłamstwach i manipulacjach może dziwić szczególnie w kontekście spadku zaufania widzów do kanałów publicznego nadawcy. W ostatnich latach znajdują się one w niechlubnym gronie stacji najgorzej ocenianych przez telewidzów.

W kwietniowym sondażu przeprowadzonym na zlecenie CBOS, na temat TVP negatywnie wyraziło się aż 45 procent ankietowanych. To dwuprocentowy wzrost względem zeszłego roku. Odsetek respondentów, którzy mają pozytywne zdanie o telewizji publicznej zmalał z 40 do 39 punktów procentowych.

Nie najlepszą opinię o wiarygodności TVP mają też Polacy, którzy wzięli udział w badaniu Ipsosu. Tutaj aż 69 procent opiniodawców stwierdziło, że Telewizja Polska nie podaje prawdziwych informacji na temat tego, co dzieje się w naszym kraju.

Czy "Jak oni kłamią" sprawi, że widzowie znów zaufają dziennikarzom z Woronicza?

Zobacz też:

Telewizja Polska będzie musiała przeprosić. W tle pozew i wyrok sądu 

Iwona Kubicz zarabiała w TVP poniżej tysiąca złotych. Oto czym się zajmuje dziś

Jakimowicz się wściekł. Sąd miażdży jego apelację wobec Krysiaka

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | TVN SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy