Reklama
Reklama

Wielkie wzruszenie na Polsat SuperHit Festiwal. Zespół IRA z nagrodą od redaktora naczelnego Interii

Grupa IRA została wyróżniona podczas Polsat SuperHit Festiwal 2023. Zespół odebrał na sopockiej scenie nagrodę z rąk redaktora naczelnego Interii, Piotra Witwickiego. Gwiazdor podczas odbierania statuetki nie krył wzruszenia...

IRA to jeden z najważniejszych polskich zespołów muzycznych lat 90. Do jego największych przebojów należą: "Ona jest ze snu", "Dlaczego nic", "Taki Sam", "Nie zatrzymam się", "Parę chwil" czy "Mój dom". Mają na swoim koncie występy na największych polskich festiwalach rockowych oraz niezliczoną liczbę tras koncertowych. 

Pierwsza płyta zespołu - "IRA" - ukazała się w 1989 roku. Wydana w dwa lata później płyta "Mój dom", a następnie "1993 rok" i koncertowa "Live" odniosły prawdziwy sukces. To wszystko zapewniło grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych.

Reklama

Polsat SuperHit Festiwal 2023. IRA odbiera nagrodę

IRA może pochwalić się kilkoma nominacjami do Fryderyków. Teraz do licznych trofeów muzycy będą mogli dołączyć nagrodę otrzymaną podczas Polsat SuperHit Festiwal 2023 roku. 

Z okazji 35 jubileuszu grupy IRA nagrodę na scenie Polsat SuperHit Festiwal 2023 wręczył Arturowi Gadowskiemu Piotr Witwicki - redaktor naczelny Interii.

Lider zespołu IRA nie krył wzruszenia na scenie. Muzyk przede wszystkim podziękował wiernym fanom, dzięki którym tyle lat z powodzeniem funkcjonują na scenie. 

Zespół IRA - 36 lat na polskiej scenie muzycznej

Grupa powstała w Radomiu w 1987 roku z inicjatywy Jakuba Płucisza. To on wymyślił nazwę zespołu, która z łaciny oznacza 'gniew" i nie ma, jak przypuszczają niektórzy, niczego wspólnego z irlandzką organizacją wojskową. 

Zobacz też:

Nina Terentiew ciepło o Agnieszce Chylińskiej: "Imponuje mi w każdym calu" [POMPONIK EXCLUSIVE]

Bajm na Polsat SuperHit Festiwal. 45 lat na scenie, a wciąż płonie gorący ogień

Wulkaniczny pył spada na trzy kontynenty. Miliony osób dostały ostrzeżenia

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Polsat SuperHit Festiwal 2023 | Artur Gadowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy