Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wielki sukces Polki na Wyspach. Monika Walsh została Miss Mężatek!

Jeszcze w 2004 roku nazywała się Monika Szota, mieszkała w Sosnowcu i była studentką pedagogiki w Mysłowicach. Dziś ma na koncie udział w brytyjskim "Top Model" i tytuł Miss Mężatek. Podkreśla jednak, że jej serce "nadal jest polskie". Ale od początku...

Reklama

Na Wyspy trafiła przez przypadek. - Bardzo chciałam zrobić kurs językowy. Myślałam o Anglii, ale tam już nie było miejsc. Wtedy nauczycielka zaproponowała mi Irlandię. Zapytałam pół żartem, pół serio, czy tam mówią po angielsku? Gdy usłyszałam, że tak, pojechałam - opowiada Monika Walsh.

Była wtedy na czwartym roku studiów. W hostelu poznała koleżankę z Polski. - Nigdzie nie nauczysz się języka tak dobrze, jak w pracy - przekonywała ją i zaproponowała Monice, by ta przyjechała do niej, do Irlandii, i spróbowała znaleźć zajęcie. Tak zrobiła.

Jeden z ekskluzywnych butików w biznesowej części Dublina szukał wtedy sprzedawczyni. Śliczna Polka od razu przypadła do gustu szefostwu. Operatywna, pasjonatka mody, szybko awansowała, zostając kierownikiem sklepu. Było to jeszcze przed wielką falą emigracji Polaków na Wyspy.

Dowiedz się więcej na temat: Monika Walsh

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje