Reklama
Reklama

Wiekowy król Norwegii pilnie przewieziony do szpitala. Został otoczony "najlepszą opieką". Znamy szczegóły

Król Norwegii Harald V trafił do szpitala. Skandynawski monarcha rozchorował się na wakacjach w Malezji. Jest hospitalizowany z powodu infekcji i "otoczony najlepszą opieką" zarówno ze strony malezyjskiego, jak i norweskiego personelu medycznego. Ostatnio z jego zdrowiem jest coraz gorzej.

Harald V jest królem Norwegii od ponad 3 dekad. Wstąpił na tron 17 stycznia 1991 r. po śmierci ojca, króla Olafa V. Jego panowanie wygląda zupełnie inaczej niż to brytyjskie. Harald podkreśla, że zawsze trzeba być sobą i nie izoluje się od poddanych. Również jego stan zdrowia jest znany Norwegom. Niestety, ostatnio nie jest z nim dobrze. Harald V do szpitala trafił ostatnio pod koniec grudnia, a teraz ta sytuacja znowu się powtórzyła.

Reklama

Król Norwegii nie ukrywa swojego stanu zdrowia

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem problemów zdrowotnych monarchów. Karol III na początku tego roku ogłosił, że udaje się do kliniki na zabieg, a potem pałac poinformował o chorobie nowotworowej. Był to zaskakujący dla Brytyjczyków krok w kierunku otwartości royalsów. Do tej pory stan zdrowia brytyjskiego władcy w kryzysowych sytuacjach był informacją utrzymaną w ścisłej tajemnicy. Zupełnie inaczej niż na norweskim dworze.

Harald V król Norwegów od dawna informuje poddanych o swoich chorobach i hospitalizacji. W 2003 r. norweski władca chorował na nowotwór, więc na czas leczenia i rehabilitacji przekazał swoje obowiązki synowi. W październiku 2020 r. z kolei król trafił do szpitala, by przejść operację serca. 

Harald V trafił do malezyjskiego szpitala

Norwegowie właśnie usłyszeli o kolejnej hospitalizacji Haralda V. 87-letni król miał nabawić się infekcji podczas pobytu na wakacjach w Malezji i właśnie tam trafił do szpitala.

"Jego Wysokość zachorował podczas wakacyjnego pobytu w Malezji i został przyjęty tam do szpitala z powodu infekcji. Ma najlepszą opiekę zarówno ze strony malezyjskiego, jak i norweskiego personelu medycznego" — poinformował dwór królewski w oświadczeniu. 

Pod nieobecność Haralda V obowiązki pełni 50-letni książę korony Haakon.

Harald V był na L4

Harald V jest najstarszym rządzącym obecnie władcą w Europie. W lutym norweski król skończył 87 lat. Jego stan zdrowia nie jest już najlepszy. Harald V porusza się o kulach. W ostatnich latach z powodu kłopotów zdrowotnych król zrezygnował z większości obowiązków, które nakłada na niego funkcja reprezentacyjna urzędu. W większości spraw - m.in. przy okazji delegacji zagranicznych - zastępuje go książę Haakon. Kilka tygodni temu przebywał na zwolnieniu lekarskim z powodu infekcji dróg oddechowych. 

Zobacz też:

Norweska księżniczka weźmie ślub z czarnoskórym szamanem. Ma moc uzdrawiania i rozmowy ze zmarłymi

Wpadał w szał, gdy nazywano go "Seniukiem". Latami nie przyznawał się, czyim jest synem

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama