Reklama
Reklama

Wdowa po Kowalewskim spełnia jego ostatnią wolę. Obiecała mu, że to zrobi

Agnieszka Suchora była żoną Krzysztofa Kowalewskiego przez prawie dwadzieścia lat. Kiedy odszedł, boleśnie przeżyła jego stratę. Dwa lata po śmierci ukochanego męża aktorka postanowiła spełnić jego wolę i ocalić w wyjątkowy sposób wspomnienia o jego rodzinie.

Krzysztof Kowalewski był niezwykle cenionym aktorem, który zagrał w dziesiątkach filmów. Pojawiał się także na małym ekranie w serialach oraz użyczył swojego głosu wielu postaciom. Miał swoje wierne grono fanów, którzy śledzili jego losy i chętnie oglądali produkcje, w których grał.

Agnieszka Suchora chce ocalić pamięć po rodzinie Krzysztofa Kowalewskiego

Prywatnie Kowalewski był mężem Agnieszki Suchory, która także jest aktorką. Mimo różnicy wieku, doskonale się dogadywali i wspólnie wychowywali córkę. Niestety, Krzysztof Kowalewski odszedł ponad dwa lata temu. Dwa lata po jego śmierci ukochana żona postanowiła spełnić jego wolę.

Reklama

Marzeniem aktora było ocalenie od zapomnienia wspomnień o jego rodzinie, która przeżyła wojenny koszmar. Agnieszka Suchora udała się aż do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Waszyngtonu, by spotkać się z kuzynem męża i rozpocząć działania nad wolą męża.

"Spotkałam się z osobą absolutnie niezwykłą, Aleksandrem Herszaftem, który jest kuzynem mojego męża" - wyznała w rozmowie z tygodnikiem "Życie na gorąco", dodając, że mężczyzna cudem ocalał na wojnie.

Teraz aktorka zrobi wszystko, by dotrzeć do wspomnień o rodzinie męża, a następnie je utrwalić.

"W opowieściach mojego męża były dziury, nie wszystko pamiętał, ja pracuję nad historią rodziny, z której pochodziła matka Krzysia. To byli utalentowani ludzie: malarze, artyści, twórcy. Chcę to ocalić od zapomnienia" - wyjaśniła.

Agnieszka Suchora zdecydowała się na ten krok nie tylko ze względu na wolę męża, ale także na córkę. Zależy jej bowiem, by Gabriela znała losy swoich przodków ze strony taty. Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie powstaną owe wspomnienia, obecnie aktorka skupia się bowiem na ich gromadzeniu i składaniu w jedną całość.

Agnieszka Suchora i Krzysztof Kowalewski byli małżeństwem prawie 20 lat

Agnieszka Suchora była drugą żoną Krzysztofa Kowalewskiego. Pierwszą była kubańska tancerka Vivian Rodriguez, która urodziła mu syna. Małżeństwo przetrwało jednak jedynie 3 lata.

Krzysztof Kowalewski przez wiele lat był partnerem aktorki Ewy Wiśniewskiej. Z Agnieszką Suchorą ożenił się w 2002 roku, para doczekała się córki Gabrieli, która dziś ma 23 lata.

Zobacz też:

Wymykał się do kochanki kąpać córkę. Z Wiśniewską był skłócony do śmierci

Krzysztof Kowalewski i jego tajemnice. Syn Victor chce ujawnić całą prawdę o ojcu!

Kultowe role i romanse Krzysztofa Kowalewskiego. Jak wyglądało życie aktora?

Edyta Górniak w "Gościu Wydarzeń". Śpiewała przebój Tiny Turner

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Kowalewski | Agnieszka Suchora
Reklama
Reklama
Reklama