Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Vera Schulz "Shinkory" cierpiała na anoreksję, dziś jest trenerką fitness

Jeszcze trzy lata temu Rosjanka Vera Schulz (18 l.) ważyła 33 kg i nie miała siły, by wejść na piąte piętro swojego wieżowca. Dziś chorobę ma już za sobą. Pokonała ją dzięki... aktywności fizycznej.

Pochodzi z miasta Stawropol w południowo-zachodniej Rosji. Z zaburzeniami odżywiania zmagała się od kilku lat. W 2014 roku jej waga spadła do 33 kg. "Brakowało mi powietrza, regularnie mdlałam. Nie miałam siły na nic. Wejście na piąte piętro zajmowało mi godzinę" - opowiada, dodając, że jej rodzice byli zbyt zajęci, by zauważyć, że z ich dzieckiem dzieje się coś niepokojącego.

By jeszcze schudnąć, zapisała się na siłownię. Tam dokonała się prawdziwa rewolucja w jej sposobie myślenia i postrzeganiu własnego ciała. Wraz z przyrostem masy mięśniowej pojawiła się... samoakceptacja.

Reklama

Dziś Vera waży 60 kg i jest trenerem osobistym. Wspiera także inne kobiety zmagające się z podobnymi problemami. Podkreśla, że anoreksja bierze się przede wszystkim z braku akceptacji i wsparcia ze strony bliskich. Nie wszystkim jednak podoba się to, że była anorektyczka kreuje się na ekspertkę.

"To jest denerwujące, że każda panienka, która straciła lub odzyskała wagę, uważa się za profesjonalistkę. Koszmar" - napisała jedna z internautek.

Profil Schulz w mediach społecznościowych (Shinkory) śledzi ponad 20 tys. użytkowników.

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne