Reklama
Reklama

Uczestnik "The Voice Senior" nie doczekał emisji odcinków. Piotr Cugowski pożegnał go w chwytający za serce sposób

Piotr Cugowski (43 l.) złożył na scenie hołd zmarłemu przed kilkoma dniami uczestnikowi „The Voice Senior”. Adam Anusiewicz kilka miesięcy przed castingiem do programu usłyszał druzgocącą diagnozę. Tak brzmiał jego ostatni występ…

Piotr Cugowski w 4. edycji programu „The Voice Senior” objął opieką trenerską grupę uczestników, wśród których znajdował się uzdolniony wokalnie Adam Anusiewicz. Mężczyzna miał wielkie szanse dostać się do finału, niestety do tego nie doszło. 

Kim był Adam Anusiewicz?

Adam Anusiewicz od najmłodszych lat był związany z muzyką. W jego rodzinnym domu rozbrzmiewały dźwięki gitary, a pasję do grania przekazał mu ojciec. W latach 80. zaczął występować w warszawskich lokalach, a z czasem zdecydował się na emigrację zarobkową do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował na amerykańskich statkach wycieczkowych. Gdy rozpoczynał swoją przygodę w „The Voice Senior” miał już w swoim repertuarze ponad 700 utworów. 

Reklama

Jak wyznał  w programie przed jury złożonym z Alicji Węgorzewskiej, Maryli Rodowicz, Piotra Cugowskiego i Tomasza Szczepanika, występ przed takimi gwiazdami był spełnieniem jego marzeń. Jak wyznał:

"Chciałem podziękować losowi i tym wszystkim, którzy sprawili, że się tu znalazłem, że mogłem wystąpić przed wami".

Uczestnik "The Voice Senior" przed śmiercią zrealizował swoje marzenie

Chorobę nowotworową zdiagnozowano u niego kilka miesięcy przed castingami do „The Voice Senior”. Jak wyznał podczas sierpniowych nagrań do programu:

"W marcu 2022 roku zacząłem doświadczać dolegliwości, jakich wcześniej nie miałem. Byłem w kilku szpitalach i zdiagnozowano niezbyt przyjemną chorobę, nowotwór trzustki z przerzutami. Obecnie dosyć szybko się męczę i to się da zauważyć na scenie, gdzie już godzinny koncert na stojąco ciężko mi wytrzymać. No ale mam stołeczek, także w dalszym ciągu gram, śpiewam i koncertuję. Ja się z tym nie godzę. Staram się cały czas podchodzić do życia na zasadzie „bierz życie za rogi, alleluja i do przodu”". 

Chociaż rokowania w przypadku zaawansowanego raka trzustki rzadko bywają optymistyczne, Anusiewicz był zdeterminowany, by bez względu na to, ile czasu mu pozostało, urzeczywistnić swoje marzenie o występach przed publicznością i jury złożonymi z gwiazd.

Adam Annusiewicz nie doczekał premiery "The Voice Senior"

Andrzej Anusiewicz zmarł w październiku zeszłego roku. Ponieważ odcinki z jego udziałem TVP zaczęła emitować dopiero w styczniu, nie wszyscy widzowie zdawali sobie sprawę z tragedii, jaka wydarzyła się w 4. edycji. 

Informację o śmierci uczestnika, który swoim talentem, skromnością i kulturą osobistą podbił serca widzów i jurorów, potwierdzili producenci show: "Adam Anusiewicz za sprawą swojej muzyki wniósł do programu mnóstwo radości i wzruszeń. Produkcja programu ze smutkiem przyjęła informację o jego śmierci i składa rodzinie wyrazy głębokiego współczucia”. 

Piotr Cugowski żegna Adama Anusiewicza

Anusiewicz, który po przesłuchaniach w ciemno, znalazł się w grupie Piotra Cugowskiego, zdążył jeszcze wziąć udział w warsztatach wokalnych, zorganizowanych przez artystę. Zmarł kilka dni przed nagraniami odcinków na żywo. Cugowski wydawał się przekonany, że jego podopieczny miał szansę na wejście do półfinału, a nawet do finału. W pierwszym odcinku, w którym już nie wystąpił Adam Anusiewicz, Cugowski pożegnał go ze sceny:

"Kochani, niestety nie ma z nami Adama. I niestety już nie zaśpiewa dla nas. Jestem pewien, że patrzy na nas z góry. Z tego miejsca chciałbym złożyć najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje najbliższej rodzinie, a utwór, który miał zaśpiewać Adam, zaśpiewam ja dla niego. To dla ciebie Adam". 

Następnie, w hołdzie zmarłemu uczestnikowi „The Voice Senior” wykonał utwór Deep Purple "When A Blind Man Cries". Odcinek ten TVP wyemituje w sobotę 11 lutego o stałej porze. Zobaczcie ostatni występ Adama Anusiewicza w 4. edycji „The Voice Senior”:

Zobacz też:

Adam Anusiewicz zmarł tuż przed emisją "The Voice Senior". Tomaszewska ujawnia porażające kulisy ich ostatniego spotkania

Sensacja w "The Voice Senior". Wstrząśnięta Maryla Rodowicz na koniec zaczęła płakać!

Nie dożył półfinału "The Voice Senior". Jego pożegnanie w TVP wyciska łzy!

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy