Reklama
Reklama

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" z Liszowską w jury wybrało zwycięzcę 5. odcinka

5. odcinek show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 19" okazał się szczególny nie tylko ze względu na dobór wyłącznie filmowych utworów, które uczestnicy wylosowali tydzień wcześniej. A także obecność w jury (niezupełnie) nowej postaci. Występy uczestników oceniła Joanna Liszowska we własnej osobie.

Filmowy odcinek najlepszego muzycznego show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" cieszy się niesłabnącą popularnością. Wyjątkowa była także obecność Joanny Liszowskiej. Polsatowska aktorka kojarzona m.in. z serialu "Przyjaciółki" zna ten program jak mało kto, bo w drugiej jego edycji była jego uczestniczką i finalistką. Aktorka z wielkim wdziękiem zastąpiła Pawła Domagałę i nie szczędziła artystom słów uznania.

Reklama

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Ewelina Flinta jako Lisa Gerrard

Ewelina Flinta rozpoczęła filmową magię tego odcinka od "Now We Are Free" Lisy Gerrard z kultowego filmu "Gladiator". Piosenkarka usiała się zmierzyć z trzema różnymi sposobami śpiewania. Jak sama zauważyła, występują tam trzy techniki. Pierwsza to celtycko-arabska, druga klasyczna, a trzecia słowiańska. Całkiem sporo, jak na tydzień przygotowania do występu. Jak sobie poradziła?

"Ja mam łezkę w oku. Nie ukrywam, że mnie ten występ bardzo wzruszył. Miałaś niesamowicie ciężkie zadanie, ponieważ jeśli chodzi o sposób bycia Lisy Gerrard nie ma charakterystycznych ruchów, które mogłyby pomóc uatrakcyjnić występ. Opiera się to po prostu na wokalu, który musi nam dać magię. Tylko i wyłącznie. Dla mnie tę magię stworzyłaś, zabrałaś mnie do tego świata i uważam, że jak najbardziej stanęłaś na wysokości zadania" - podsumowała wzruszona Joanna Liszowska.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jakub Gąsowski jako Ray Parker JR

Prawdziwym pogromcą duchów został Jakub Gąsowski, który wylosował piosenkę z filmu "Ghostbusters" w wykonaniu Raya Parkera JR. Miał przy tym sporo zabawy i nawet postanowił utożsamić się z utworem nazywając swój występ "Gąsbusters". Czy dobre nastawienie pomogło mu złapać ducha muzyki?

Małgorzata Walewska nie miała wątpliwości: "Super występ, bardzo energetyczny, wspaniały wokal. Te wszystkie końcówki umierały ci jak w oryginale. Wspaniały miałeś też team, także była to praca zbiorowa, ale na twoje indywidualne konto nazbierała sporo punktów. Super".

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Nick Sincler jako "The Weekend"

Trzeci na scenie pojawił się wiecznie zadowolony Nick Sinckler, który jak zwykle szlifował swoją rolę z wielkim optymizmem i zaangażowaniem. Tym razem było dużo powagi i zmysłowości. Tego wymagał utwór, z jakim przyszło się Nickowi zmierzyć, bo wylosował "Earned It" The Weekend z filmu "50 Twarzy Greya".

"Jestem wzruszona, bo miałeś to coś. Tę siłę i ten przekaz i to o czym jest ta piosenka. Dla mnie ten utwór nie jest 50 razy tylko 1000 razy bardziej sensualny, seksualny i namiętny aniżeli film. Przepraszam. Natomiast to co tutaj wykonałeś, było tą namiętnością i tym wszystkim, co w tym filmie powinno być" - oceniła zachwycona Joanna Liszowska

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Magda Kumorek jako Andrzej Seweryn

Było magicznie, zabawnie i zmysłowo, więc nadeszła pora na melancholię. Zaserwowała nam ją Magda Kumorek w utworze Seweryna Krajewskiego "Uciekaj moje serce" z serialu "Jan Serce". Jak wyszło?

"Ogólnie bardzo dobrze, bo był nastrój. To oddałaś, bo Seweryn jest właśnie takim refleksyjnym facetem. Za to go kochamy. Dodam tylko, że nie powalił mnie ten twój Krajewski, ale to jest za bardzo charakterystyczny wokal" - ocenił dość surowo Robert Janowski.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jagoda Szydłowska jako Joe Cocker

Jagoda Szydłowska długo zdzierała głos, przygotowując się do roli Joe Cockera. Wykonać utwór "With a Llttle Help from My Friends" z serialu "Cudowne lata" to poważne zadanie zwłaszcza dla kobiety. Czy doceniła to Małgorzata Walewska?

"Jak otworzyłaś usta i wydobyłaś z siebie ten pierwszy chrapliwy dźwięk, to mi wszystkie włosy na rękach stanęły dęba. Do mnie bardzo trafiłaś i to po całości. Dla mnie to było prawdziwe. Ja jestem pod wrażeniem tego, jak ty się rozwijasz. To jest program dla ciebie" - podsumowała.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Marcin Januszkiewicz jako Andy Wiliams

Melodia, którą znają wszyscy "Where Do I Begin?" z filmu "Love Story" w wykonaniu Andiego Wililiamsa trafiła do Marcina Januszkiewicza, który ostatnio udowodnił, jak wspaniale przeobraża się w różnych wykonawców. I znowu zaczarował.

"Piękno tkwi w prostocie. Tutaj nic dodać nic ująć. Jeżeli jest piękna melodia, a ty jesteś świadomy, o czym śpiewasz, masz przepiękny głos, umiesz śpiewać i wiesz, co z tym głosem robić, to nie może się nie udać. Wspaniale" - powiedziała oczarowana Joanna Liszowska.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Pola Gonciarz jako Irene Cary

Czy dla Poli Gonciarz utwór z oscarowego filmu "Flashdance" zatytułowana "Flashdance...What a Feeling" w wykonaniu Irene Cary był łatwy do przygotowania? Tanecznie był marzeniem. A wokalnie?

"Wspaniała energia, Bardzo jesteś świadoma każdego ruchu. Wokal zaczął być dobry, jak zaczęłaś się energiczniej ruszać, jakby ten ruch wymusił wzięcie oddechu. Jak śpiewasz piano, spokojnie, zaczynasz łagodnie, też musisz wziąć duży oddech, bo on niesie wysokość dźwięku. I niestety, zanim zaczęłaś aktywnie śpiewać, to wszystko konsekwentnie było pod dźwiękiem. To nie zmienia faktu, że jesteś energetyczną kobietą, która jest bardzo ambitna. Piękny występ, super" -  oceniła bardzo szczegółowo  Małgorzata Walewska.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Kuba Szmajkowski jako Billy Eilish

Kuba Szmajkowski wystąpił jako ostatni i znowu pozamiatał. To było prawdziwe arcydzieło.  Wcielił się w Billy Eilish niczym kameleon. Jej utwór "No time to die" z "Bonda" zaśpiewał, jak swój własny, wprawiając w osłupienie widownię i jurorów.

"Tak się nie robi - powiedziała stanowczo Joanna Liszowska, po czym rozwinęła rozanielona- śpiewasz "No time to die", a ty mnie po prostu zabiłeś. Już nie mówię o nastroju, który tu został stworzony przepięknie - projekcje, lasery, cała aranżacja... ale to co ty wykonałeś, jest.. tak nie wolno robić. A właściwie poproszę o więcej"

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Kuba Szmajkowski wygrał 5. odcinek show

Głosami jury i uczestników, wygrał Kuba Szmajkowski. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał podopiecznym Fundacji dla dzieci z chorobą nowotworową.

Wyniki w 5. odc:

  1. Kuba Szmajkowski
  2. Nick Sinckler
  3. Marcin Januszkiewicz
  4. Ewelina Flinta
  5. Jakub Gąsowski
  6. Jagoda Szydłowska
  7. Pola Gonciarz
  8. Magdalena Kumorek

Zobacz też:

"Agnieszka Chylińska przeszła do Polsatu" i wygrała pierwszy odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Nick jako Mick, czyli zwycięstwo Sincklera w roli Jaggera. Dosłownie pozamiatał na scenie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Zwycięzca 4. odcinka potraktował występ z wielkim luzem. Opłaciło się

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy