Reklama
Reklama

Trudne chwile Rynkowskiego. Czeka na operację

​Podczas tegorocznego festiwalu piosenki w Opolu ma się odbyć koncert z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej. Jedną z gwiazd tego wyjątkowego eventu ma być Ryszard Rynkowski. Czy jednak zdrowie pozwoli mu przybyć do Opola?

Rynkowskiego czeka operacja. Czy muzyk wystąpi w Opolu?

Ryszard Rynkowski (posłuchaj!) świętuje w tym roku 35-lecie solowej kariery na estradzie. Wcześniej był częścią kwartetu "Vox" (posłuchaj!) i występował na scenie z nieodżałowanym Witoldem Pasztem (posłuchaj!), którego pożegnaliśmy na początku tego roku. Rynkowski odszedł z zespołu w niezbyt miłej atmosferze i do końca nie pogodził się z Pasztem. Jednak niezależnie od niesnasek, do jakich doszło między muzykami, nikt nie może odmówić obu talentu. Teraz kiedy zabrakło Witolda Paszta, Telewizja Polska szuka jego zastępcy w fotelu jurora w programie "The Voice Senior". Mówi się, że duże szanse na to miejsce ma Ryszard Rynkowski. 

Reklama

Wokalista znany z piosenek "Dziewczyny lubią brąz", "Dary losu", czy "Wypijmy za błędy" (posłuchaj!) ma być jedną z gwiazd zbliżającego się festiwalu piosenki w Opolu. Zaplanowano, że weźmie udział w koncercie z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej. Ten występ może zaważyć na decyzji władz TVP, czy zaangażować Rynkowskiego do "The Voice Senior". I tu pojawia się problem. Ryszard Rynkowski od pewnego czasu ma problemy z chodzeniem. Musiał zrezygnować nawet z udziału w jubileuszowym koncercie swojego najlepszego przyjaciela Jacka Cygana. Przez kilka ostatnich miesięcy intensywnie brał udział w rehabilitacji, by wrócić do sprawności, jednak nie jest zadowolony z efektów. Jak informuje tygodnik "Świat i ludzie" Ryszarda Rynkowskiego czeka w najbliższych dniach zabieg chirurgiczny stawu biodrowego. 

Ryszard Rynkowski: kariera, wiek, rodzina

Ryszard Rynkowski (70 l.) zdobył popularność, występując z zespołem VOX. Kiedy rozstał się z kwartetem, był prawie pewny, że zostanie akompaniatorem lub nauczycielem śpiewu. Przyjaciele proponowali, by zaczął solową karierę. Napisał piosenkę, ale nie miał do niej słów. Ponadto nie miał pomysłu na siebie.  Wówczas dzięki Stanisławowi Sojce poznał Jacka Cygana (71 l.). W efekcie powstała piosenka "Wypijmy za błędy", która tryumfowała w 1989 roku w Opolu. 

Ryszard Rynkowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Orderem Uśmiechu. Honorowy obywatel Elbląga. Prywatnie artysta jest żonaty z 22 lata młodszą Edytą. Pierwsza żona artysty Hanna zmarłą na raka piersi. 

Zobacz też:

Ryszard Rynkowski chciał, by żona prowadziła dom. Postawiła się, dziś prowadzi dochodowy biznes

Ryszard Rynkowski nie wystąpi podczas trasy Jacka Cygana. Koniec 30-letniej przyjaźni?

Joanna Kulig odcisnęła dłonie w Alei Gwiazd w Cannes. "Nasza duma narodowa"

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ryszard Rynkowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy