Reklama
Reklama

Tragiczny finał internetowej zabawy. 12-latka odebrała sobie życie, kręcąc film na Tik Toka

Choć internetowe mody są zwykle przejściowe i zupełnie niegroźne, zdarza się, że bezmyślne kopiowanie zachowań przedstawianych w sieci może skończyć się tragicznie. Jedną z ofiar tiktokowego trendu okazała się dwunastoletnia mieszkanka Argentyny, która chciała nagrać filmik nawiązujący do modnego obecnie wyzwania zwanego "Blackout Challenge". Próba nagrania filmiku zakończyła się tragicznie.

12-latka próbowała nagrać filmik na Tik Toka. Nie żyje

W połowie stycznia w niewielkim argentyńskim miasteczku doszło do dramatycznych wydarzeń. 12-letnia mieszkanka Capitán Bermudez w prowincji Santa Fe chciała nagrać filmik na TikToka, wykorzystujący popularny obecnie trend "Blackout Challenge". Wyzwanie, które bije rekordy popularności w serwisie społecznościowym, polega na celowym podduszaniu się do momentu utracenia przytomności.

Lekarze i specjaliści, niejednokrotnie przypominali w mediach, że ryzykowana zabawa może spowodować poważne konsekwencje, takie jak omdlenia, drgawki i uszkodzenie mózgu w wyniku niedotlenienia. Jak się okazało, wyzwanie może mieć jeszcze poważniejsze skutki.

Reklama

Jedna z prób nagrania internetowego filmiku zakończyła się tragicznie. Nastoletnia uczennica Milagros Soto nie przeżyła niebezpiecznego eksperymentu. Została znaleziona martwa w swoim pokoju, z pętlą zaciśniętą na szyi tak mocno, że jej przerażona matka nie była w stanie uwolnić jej samodzielnie.

W rozmowie z agencją Jam Prass sprawę skomentowała ciotka dziewczynki. Jak twierdzi kobieta, Milagros do wszystkiego została namówiona przez koleżanki i kolegów z klasy:

"Myślę, że ktoś ją do tego namówił. Zmagała się z prześladowaniem w szkole" - tłumaczy zrozpaczona krewna dwunastolatki. Możliwe, że dziewczyna chciała w ten sposób zaimponować rówieśnikom i zdobyć ich uznanie.

Trend na TikToku zbiera żniwo wśród nastolatków

Przypadek Milagros Soto nie jest odosobniony. W listopadzie ubiegłego roku Bloomberg Businessweek informował, że "Blackout Challenge" przyczynił się do śmierci co najmniej 20 dzieci w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Według nieoficjalnych danych, 15 z nich miało mniej niż 12 lat.

Rok wcześniej podobną informację podali dziennikarze New York Post - wtedy to ofiarą internetowej mody została dziesięcioletnia Włoszka, u której tiktokowe wyzwanie doprowadziło do śmierci mózgowej.

Matka jednej z ofiar złożyła pozew sądowy przeciwko TikTokowi oraz ByteDance, czyli właścicielowi aplikacji. Serwis nie wystosował jak na razie żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Zobacz też:

Milioner Sławomir Świerzyński z Bayer Full narzeka na wysokość emerytury

Dagmara Kaźmierska: mężczyźni unikają jej przez byłego męża, gangstera

Katarzyna Skrzynecka poroniła cztery razy zanim udało jej się donosić ciążę. To były trudne chwile

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TikTok
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy