Reklama

Reklama

Reklama

Tomasz Sekielski nowym redaktorem naczelnym Newsweeka! Zastąpi Tomasza Lisa

Tomasz Sekielski będzie nowym naczelnym „Newsweek Polska”. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Lisa, z którym firma Ringier Axel Springer Polska rozstała się zaledwie tydzień temu. Jego obowiązki pełnił tymczasowo Dariusz Ćwiklak.

Tomasz Sekielski nowym redaktorem naczelnym Newsweeka

Tomasz Sekielski jest scenarzystą i reżyserem. Jego głośny dokumenty, "Tylko nie mów nikomu" czy "Zabawa w chowanego", poruszały temat wykorzystywania seksualnego w polskim kościele. 

Widzowie kojarzą Sekielskiego z pracy dziennikarskiej. Ostatnio był związany ze stacją TVN i TVN24. Wcześniej pracował w TVP1, TVP Info, Wirtualnej Polsce i Onecie. Był również jednym z prowadzących program "Teraz my!". Wraz z Andrzejem Mrozowskim ujawnili rozmowy pomiędzy politykami PiS i jedną z posłanek, które później nazwano "aferą taśmową". 

Reklama

Tomasz Sekielski ma swój kanał na Youtube

Od kilku lat Sekielski wraz z bratem zajmują się własnym kanałem na Youtube, gdzie publikują cykle rozmów różnych dziennikarzy.

Tomasz Sekielski zdobył wiele nagród, w tym: Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego (2006, 2019), Grand Press (2006, 2014, 2019), Wiktora (2006, 2019), Telekamery (2007, 2008), MediaTory (2010, 2019) i Polską Nagrodę Filmową Orzeł za najlepszy film dokumentalny (2020).

Tomasz Lis odchodzi z Newsweeka w atmosferze skandalu?

Teraz Tomasz Sekielski został redaktorem naczelnym Newsweeka i zastąpi na tym stanowisku Tomasza Lisa, z którym RASP nagle, po 10 latach współpracy, rozwiązał umowę.

Informację o zmianie na tym stanowisku przekazał Mark Dekan, prezes zarządu. Według Press.pl została powołana specjalna komisja, która zajęła się zwolnieniem Lisa. Nie wiadomo, co było przyczyną tej decyzji. 

***

Zobacz także:

Szok! Tadeusz Sznuk nie odebrał nagrody! Czybówna przeczytała jego list

Krzysztof Jackowski wieszczy wielki kryzys. Będzie przypominać "oranie pola"

Nie żyje była żona księcia Kataru, Kasia Gallanio. Od lat walczyła z nim o opiekę nad dziećmi


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Sekielski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy